ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 3:0 | JUNIOŘI: Přerov - České Budějovice 1:3 | DOROST: Vítkovice - Přerov 5:4 (PP)

Pospíšil dokončí sezonu v Přerově, za Zubry může nadále chytat i Lukeš z Komety

Pospíšil dokončí sezonu v Přerově, za Zubry může nadále chytat i Lukeš z Komety
P ř e r o v – S koncem posledního lednového dne se v českých hokejových soutěžích uzavřelo přestupové okno. Přerov se dohodl se Zlínem na prodloužení hostování zkušeného útočníka Tomáše Pospíšila (na snímku) do konce aktuální sezony. Za Hanáky může stále nastoupit také brankář s reprezentačními zkušenostmi Štěpán Lukeš, kterému pokračují střídavé starty z extraligové Komety Brno. Naopak obránce Tadeáš Talafa a útočník Vojtěch Lednický se vrátili do svých mateřských klubů.

„O Tadeáše i Vojtu jsme měli eminentní zájem a usilovali jsme o prodloužení jejich hostování do konce sezony. Jednání ale bohužel nakonec nedopadla. Každopádně to byla výhra pro obě strany. Kluci měli důvěru trenérů, velký ice-time a hodně nám v lednu pomohli k důležitým bodům,“ řekl k návratu Talafy do Zlína a Lednického do Vítkovic sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Brankáři Josefu Němečkovi pak vypršely střídavé starty, které měl do Přerova vyřízené z druholigových Letňan. Zatímco Tomáš Pospíšil zůstává v Přerově, zlínský dres bude do konce tohoto ligového ročníku oblékat Vojtěch Tomi, jenž k Beranům zamířil začátkem letošního roku v rámci hráčské výměny.

Zubři mohou z Brna kromě Štěpána Lukeše využít na střídavé starty i obránce Františka Němce. Z Mladé Boleslavi byly obnoveny střídavé starty brankáři Marku Stuchlíkovi a nově zubřímu áčku pomůže devatenáctiletý brankář Liberce a juniorské reprezentace Michael Schnattinger.

Z druhé ligy pak Přerované mohou povolat brankáře Dominika Pitáka (Hodonín), obránce Ludvíka Rutara (Šumperk) a útočníky Marka Bradu (Opava) a Viktora Konečného (Nový Jičín).