ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov 2:6 | JUNIOŘI: Mountfield HK - Přerov 3:2 | DOROST: Třinec - Přerov 3:2

Play-off mu sedlo na jedničku. Daniel Indrák ho doma může okusit i v příštích sezonách

Play-off mu sedlo na jedničku. Daniel Indrák ho doma může okusit i v příštích sezonách
P ř e r o v – Pár týdnů zpátky na sebe upozornil šikovným zakončením ze záporného úhlu nebo parádním sólem. Danielu Indrákovi se nejvíce dařilo v play-off, přesvědčili se o tom soupeři z Frýdku-Místku i Třebíče. Útočník, který umí zahrát na centru stejně jako na křídle, bude za mateřský Přerov nastupovat také v následujících dvou ročnících. Se Zubry se dohodl na nové dvouleté smlouvě.

„Jednání nebylo vůbec složité. Pár dnů poté, co jsme vypadli ve čtvrtfinále, se mi ozval Pavel Hanák. Během týdne jsme to dořešili,“ říká Indrák, že setrvání v Přerově pro něj bylo prioritou. „Měl jsem jasno už na konci sezony. Věděl jsem, že jestli klub bude mít zájem, zbývá se jen dohodnout. S tím pak nebyl problém,“ kvituje a dodává, že nabídky odjinud proto neřešil.

Dvaadvacetiletý odchovanec Zubrů zaznamenal v 56 zápasech uplynulé sezony devět branek a dvanáct asistencí. Stejně jako rok předtím mu vyšel především závěr ročníku. Tentokrát to potvrdil i ve statistikách produktivity. V play-off se blýskl pět body v šesti utkáních, čtyřikrát přitom skóroval.

„Nejen play-off, ale celkově druhá půlka sezony, zhruba od prosince, byla určitě lepší než ta první. Souvisí to s prostorem, který mi trenéři dávali. Člověk si hned začne víc věřit a hraje se mu dobře. Teď chci na druhou půlku sezony navázat,“ prozrazuje Indrák.

Zlepšené výkonu mu v kombinaci s marodkou v přerovském týmu pomohly do prvního útoku. „Čím větší máte prostor na ledě, tím častěji chodíte do všech možných situací. Dělá to hodně. Jsem moc rád, že jsem dostal takové vytížení. Cítil jsem se pak lépe,“ komentuje Indrák, jeden z nejlepších hráčů MEO ve vyřazovacích bojích.

Za typ hráče, kterému nejvíce svědčí právě play-off, se však nepovažuje. „V play-off jsem ještě neodehrál tolik zápasů, abych takhle mohl uvažovat. Takové zápasy mám rád, baví mě, ale na podobné úvahy je ještě brzo,“ usuzuje Daniel Indrák, který dosud za A-tým Zubrů zasáhl do 148 zápasů s bilancí dvanácti tref a 22 asistencí.

„Dany měl super závěr sezony, ukázal svůj potenciál. Věříme, že ho bude naplňovat i v dalších sezonách. Navíc je Přerovák a odchovanec, jsme rádi, že jsme se s ním dohodli,“ uvádí k Indrákově podpisu sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.