Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Perlička na dobrou noc. Před pěti lety Zubři vrátili Přerov zpátky do první ligy

Perlička na dobrou noc. Před pěti lety Zubři vrátili Přerov zpátky do první ligy
P ř e r o v – Na den přesně. Před pěti lety, 10. dubna roku 2015, se zlatým písmem psala historie přerovského hokeje. Tým Zubrů v posledním kvalifikačním zápase porazil doma Sokolov 2:1 po samostatných nájezdech a po sedmnácti letech čekání vrátil město na řece Bečvě zpět mezi profesionály – do první ligy! V ní hraje MEO nepřetržitě důstojnou roli. Modrožlutí zatím pokaždé pronikli do play-off. Navíc se mohou spolehnout na skvělé fanoušky, díky nimž se stabilně pyšní jednou z nejvyšších návštěvností napříč druhou nejvyšší soutěží. Zavzpomínejte si nyní, před spaním, společně s námi. Foto: Jiří Miklas, Jan Pořízek, Jiří Vojzola st.

Přerovští sice před natřískanou MEO Arénou prohrávali, Sokolov poslal v patnácté minutě do vedení Švec. Svěřenci trenérů Petra Dočkala a Daniela Faltýnka však neskutečnou vůlí, srdcem a bojovností dokázali vývoj střetnutí otočit. Ve 49. minutě vyrovnal po průniku přes celé kluziště střelou nad lapačku brankáře Hrušky David Šťastný. Ukázková bitva dvou týmů, které si nedarují nic zadarmo, dospěla za nerozhodného stavu 1:1 do samostatných nájezdů.

V nich jako první skórovali hosté ze západu Čech, když se trefil Flek. To ale bylo ze strany Baníku vše. Brankář Jiří Slovák, kterého přerovští trenéři nasadili od druhé série, ani jednou neinkasoval. Na druhé straně se naopak prosadil kanonýr Vlastimil Dostálek. Rozhodující úlohu vzal poté na sebe hbitý šikula David Šebek. Po jeho přesném pokusu do horní části branky mohly v Přerově propuknout postupové oslavy!

Osudové utkání 10. dubna 2015 vybojovali Zubři v této sestavě:

Vojtek (od 2. nájezdu Slovák) – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, Vlček, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek – Popelka, Šebek, D. Šťastný – Sakrajda, Procházka, Blinka – Málek, Kolář, Š. Kratochvil.

Nejen k této, ale i k dalším památným událostem a skvělým výsledkům Zubrů jste výraznou měrou přispěli i vy – přerovští fanoušci! Za povzbuzování a parádní atmosféru v MEO Aréně vám patří velké DÍKY!

Doufáme, že v této nelehké době budete stát stále při nás a podporovat naše borce na ledě!

Zápas s velkým „Z" starý přesně pět roků si můžete připomenout reportáží, fotogalerií, jednotlivými snímky přímo v tomto článku i videem z dílny Přerovské internetové televize.