ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Kadaň 5:0 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Obránce mladšího dorostu Stanislav Svozil dostal cenu pro nejlepšího hráče měsíce

Obránce mladšího dorostu Stanislav Svozil dostal cenu pro nejlepšího hráče měsíce
P ř e r o v – Sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje od letošní sezony oceňuje nejlepší hráče měsíce v kategoriích mladšího dorostu, staršího dorostu a juniorů. Za uplynulý měsíc listopad jedna z krásných cen, kterou věnuje prezident svazu Tomáš Král, zamířila do Přerova. Během první přestávky utkání WSM ligy s Frýdkem-Místkem ji obdržel talentovaný obránce mladšího dorostu Stanislav Svozil.
Nejen plnění povinností na trénincích a v zápasech, ale také přínos pro mužstvo a v neposlední řadě dobré studijní výsledky. Při udělování ocenění, které ještě schvalují trenéři týmu, se právě z těchto kritérií vychází.

Cenu Stanislavu Svozilovi předal sportovní manažer mládeže Zubrů Vladimír Kočara a bývalý vynikající obránce hokejové Meochemy Petr Ovčáček, který je sice rodákem ze Zlína, ale od roku 1974 nepřetržitě působil v Přerově. Po skončení aktivní hráčské kariéry v roce 1989 zde trénoval žákovská družstva.

Stanislav Svozil obdržel knihu Síň slávy českého hokeje a také kšiltovku podepsanou prezidentem svazu Tomášem Králem.

“Je to pěkný osobní úspěch, kterého si cením, ale hlavně jsem rád, že jsme v mladším dorostu zvládli skončit v tabulce do čtvrtého místa a postoupit do play-off,“ řekl skromně zanedlouho patnáctiletý obránce. Udělená cena je také velkou motivací do další práce. "Musím co nejvíce a poctivě trénovat, abych se dál zlepšoval a třeba takovou cenu ještě někdy v budoucnu získal," dodal Stanislav Svozil.

Lední hokej je v rodině Svozilů sportem číslo jedna. Stanislav Svozil starší nastupoval za Přerov čtrnáct sezon a jako pravý obránce zažil několik postupů. V roce 1972 z krajského přeboru do divize, o dva roky později z divize do druhé ligy a v roce 1977 do první ligy. Dres Meochemy nosil až do roku 1986.

V jeho šlépějích pokračoval syn Stanislav, který se v mládeži pravidelně zúčastňoval výběrů a na vojně hrál za VTJ Jindřichův Hradec. Poté působil v Přerově, kde hrál první a druhou ligu a následně v dresu Slezanu Opava dokonce i nejvyšší soutěž.

K úspěšné kariéře má skvěle nakročeno i oceněný Stanislav Svozil nejmladší. V žákovských kategoriích patřil vždy k tahounům týmu. Vloni pomohl starším žákům k obrovskému úspěchu na Mistrovství republiky v Hradci Králové, kde Zubři skončili třetí a byl navíc vyhlášen nejlepším obráncem turnaje. A daří se mu také letos. V základní části ELIOD Extraligy mladšího dorostu se stal nejproduktivnějším hráčem přerovského týmu a nyní již sbírá starty o kategorii výše, ve starším dorostu.