Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Nadále v modrožlutém a pořád na Hané. Další sezonu u Zubrů přidá Lukáš Chludil

Nadále v modrožlutém a pořád na Hané. Další sezonu u Zubrů přidá Lukáš Chludil
P ř e r o v – V loňském roce vyměnil zlínské Berany za přerovské Zubry. Návrat do Baťova města nechystá, minimálně pro příští sezonu ne. Lukáš Chludil se totiž s Přerovem dohodl na nové smlouvě. U řeky Bečvy v průběhu aktuálního ročníku ožil a momentálně působí v druhém útoku.

„Přemýšlel jsem, co bude dál. Měl jsem i jiné možnosti, ale Přerov pro mě byl více méně jasná volba. Dostávám prostor a má to tady pro mě budoucnost. Za nabídku pokračovat a zájem ze strany Přerova jsem moc rád,“ hlásí dvacetiletý Chludil.

V Přerově před touto sezonou uspěl na zkoušce. O místo v týmu tehdy musel bojovat až do léta, teď už má klid ještě před začátkem nového ročníku. „Loni jsem to měl dlouho nejasné, o zkoušce v Přerově jsem se dozvěděl až na přelomu června a července. Člověk se necítí zrovna dobře, když neví, co bude další sezonu,“ nezastírá zlínský odchovanec, že se cítí daleko lépe, když už má nejbližší budoucnost jasnou. „Můžu se v klidu soustředit a nachystat na další sezonu.“

Při prvním angažmá mimo mateřský Zlín hrál nejprve převážně ve čtvrtém útoku. Po nástupu Michala Mikesky na pozici hlavního trenéra se však zvedl a usídlil se na křídle druhé řady. Jeho vzestup se promítl i do produktivity. Po únorové reprezentační přestávce zaznamenal v šesti zápasech sedm bodů za čtyři góly a tři asistence. Stejný počet bodů přitom zaznamenal za celou předchozí pasáž základní části, to si připsal dvě branky a pěti asistencí.

„Snažit se budu vždycky, ať hraju první nebo čtvrtou lajnu. Daří se mi nejen díky trenéru Mikeskovi, i když ten na tom má velký podíl. Prospěla mi taky souhra s Pospou (Tomášem Pospíšilem – pozn. red.) a Hejcošem (Darkem Hejcmanem – pozn. red.), hodně mi v lajně pomáhají. Všechno se sešlo a jsem rád, že to tam padá,“ těší Chludila.