ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice (sobota 15:15)

Na Želatovské si znovu prohlédli Masarykův pohár, dorazil s ním Tomáš Kundrátek

Na Želatovské si znovu prohlédli Masarykův pohár, dorazil s ním Tomáš Kundrátek
P ř e r o v – Po dvou letech zažila základní škola Želatovská, která je dlouhodobě pevně spjata s přerovským hokejem, velkou slávu. Zdejší absolvent a odchovanec Zubrů Tomáš Kundrátek sem v pátek přivezl ukázat Masarykův pohár – trofej pro vítěze české extraligy, kterou získal v dresu třineckých Ocelářů. Na ploše školního hřiště besedoval, rozdával autogramy a pozóval při společném focení. Poté se na radnici setkal s primátorem.

„Paní učitelky se o nás skvěle staraly a hodně nám pomohly. Jsem rád, že jsem na základní školu Želatovská mohl chodit,“ svěřil se Kundrátek. K besedě usedl se svým bývalým trenérem Alešem Verlíkem. Právě ten jej v letech 2004 a 2005 dovedl k důležitým mládežnickým úspěchům jeho kariéry – stříbru a bronzu z žákovských mistrovství republiky.

„Trénovat Tomáše byla radost,“ prohlásil do mikrofonu současný přerovský sekretář a asistent u extraligového dorostu. „Měli jsme dvě fantastické sezony,“ začal vzpomínat. „V té první jsme se dostali do nové Sazka areny, dnešní O2 areny. Bohužel se tenkrát otevírala na mistrovství světa, takže na tribunu mohlo z Přerova jen padesát diváků, což byli hlavně rodiče hráčů," pokračoval.

„Rok poté válel Tomáš v dorostu i deváté třídě. Znovu jsme se dostali na závěrečný turnaj, tentokrát do holešovické T-Mobile Areny. Tam už nás přijeli podpořit žáci z Želatovské,“ vyprávěl Verlík. „Sice nám nevyšly zápasy se Spartou a Vítkovicemi, ale to nás nepoložilo. Dodnes nezapomenu na zápas proti Českým Budějovicím. Sto žáků základní školy Želatovská v dresech nás dohnalo k vítězství 5:4 a zisku bronzových medailí. Znovu mi z toho naskakuje husí kůže, z tribuny na nás volali: ‚Nejeli jsme zbytečně!‘,“ popisoval závěr šampionátu, na kterém Kundrátka vyhlásili nejlepším hráčem. „Potom za mnou přišel trenér reprezentační šestnáctky a ptal se mě, proč o Tomášovi neví,“ přidal Verlík zajímavost.

Děti poté úřadujícího extraligového šampiona zasypaly všetečnými dotazy. Kde vás to nejvíc bavilo?, zaznělo na školním hřišti z prvních řad. „Ve Washingtonu, kde jsem si zahrál s Alexem Ovečkinem,“ odpověděl majitel 30 startů v NHL. Další z otázek směřovala na počet klubů, kde působil. „Kluci mi říkají, že jsem jako kufr. Pořád cestuju. Vystřídal jsem už hodně klubů,“ usmál se jednatřicetiletý zadák, jenž si prošel také čtyřmi kluby z KHL, včetně čínského Kunlunu, a švýcarským Davosem.

Za nejvíce faulující tým označil brněnskou Kometu. „Protože tam hraje Martin Zaťovič,“ „naložil“ kamarádovi a dalšímu slavnému odchovanci Zubrů. Ovace v publiku pak vzbudila jeho reakce na otázku, jestli se ve volném čase věnuje hraní her. „Teď jsem si koupil PlayStation 5, sem tam si něco zahraju,“ prozradil účastník dvou mistrovství světa, světového poháru a zimní olympiády.

K hokeji vede také své syny Hudsona a Jaggera. Tátu budou následovat, i co se základní školy týče. „Už jsme se bavili s panem ředitelem, proběhl draft a chtěl je hned v prvním kole. Určitě je dám na Želatovskou. Vím, že tu o ně bude dobře postaráno,“ komentoval Tomáš Kundrátek a následně se pustil do tradičního focení se žáky a pohárem.

Po besedě se ještě odebral na přerovskou radnici, kde jej přijali primátor Petr Měřínský, první náměstek Petr Kouba a náměstkyně Hana Mazochová.

>>>Fotogalerie z návštěvy Tomáše Kundrátka s Masarykovým pohárem<<<