Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Mladíci a perspektiva do budoucna: u Zubrů pokračují útočníci Nemec s Hradilem

Mladíci a perspektiva do budoucna: u Zubrů pokračují útočníci Nemec s Hradilem
P ř e r o v – Zatímco první přišel do Přerova loni z rodného Slovenska, druhý patří mezi přerovské odchovance a nejnověji výrazně pomohl k záchraně juniorky Zubrů v extralize. Dvojice útočníků Richard Nemec – Radim Hradil má nicméně jedno společné. Oba na Hané zůstávají i pro příští sezonu.

Jednadvacetiletý Nemec během léta minulého roku uspěl v Přerově na zkoušce, Zubři jej podepsali na konci srpna. V průběhu sezony se rodák z Bardejova spíše hledal. Vytížení získával i v druholigovém Šumperku, kde za osm duelů nasbíral sedm gólů a deset asistencí. Právě u Draků poznal pozdějšího kouče Hanáků Michala Mikesku. Pod ním se v závěrečné části ročníku zvedl: na ledě trávil přes deset minut, v předkole play-off ukázal i bitkařské schopnosti, poslední zápasy operoval na pozici druhého centra.

Dvacetiletý Hradil, který si loni v březnu poprvé v kariéře vyzkoušel seniorské play-off, přidal v této sezoně za přerovský A-tým pět startů. Tím posledním bylo derby na ledě Prostějova, v kterém se podílel na vítězné brance, když jeho střelu bez přípravy tečoval do sítě Daniel Indrák. Rodák z Radotína ale nastupoval především za zubří juniorku – nováčka DHL extraligy juniorů. Na tom, že se v ní Přerované dokázali udržet, měl nemalou zásluhu. Patřil mezi lídry týmu a s 22 brankami a 31 asistencemi v 51 utkáních byl jeho nejproduktivnějším hráčem.

„Oba kluci v této sezoně ukázali svůj potenciál a představují pro nás perspektivu do budoucna. Ríša Nemec hlavně v závěru předvedl, co v něm je. Věříme, že to naplno prokáže příští sezonu a bude se nadále zlepšovat. Radim Hradil zase svými výkony a body táhl naši juniorku. Když naskočil za áčko, ukázal, že může být přínosem. Teď už jej čeká trvalý přechod do A-týmu, ale věříme, že to zvládne a naplno se usadí v základní sestavě,“ komentuje podpisy Nemce a Hradila sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.