PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Mezinárodní turnaj týmů šestých tříd v Přerově vyhráli domácí Zubři!

P ř e r o v – Vánoční přestávka sice ligové soutěže na dva týdny zabrzdila, ale fanoušci hokeje nemusí být smutní. Přerovský zimní stadion totiž v posledních dnech letošního roku hostí dva mezinárodní turnaje. Jeden z nich, a to turnaj šestých tříd o pohár ředitele Želatovské základní školy, se konal už ve středu a ve čtvrtek v tomto týdnu. Na led vyjeli šesťáci z Poruby, Liberce, Znojma, rakouské Vídně, Rožnova a nechyběli samozřejmě ani domácí Zubři. A právě mezi posledními dvěma týmy se rozhodovalo o prvenství. Finálový boj mezi Přerovem a Rožnovem přinesl drama jak má být a vítězem se nakonec stali domácí borci, kteří Černé Vlky z Rožnova porazili těsně 2:1!
Svěřenci trenérů Aleše Verlíka a Petra Školouda přitom vítězný turnaj nezačali nejlépe. V prvním utkání s Porubou se dvě třetiny hodně trápili v zakončení, za to soupeř naopak část šancí využil. I přes zlepšenou poslední periodu už se pak Zubrům nepodařilo ztrátu smazat a v prvním utkání turnaje podlehli Toraxu Poruba 3:4. V dalších zápasech už ale výkony našich šesťáků měly vzestupnou tendenci. Po hladkém vítězství 6:1 nad Vídní skončil stejným poměrem pro borce v modrožlutých dresech i čtvrtfinálový zápas s Libercem, který se hrál ve čtvrtek už v brzkých ranních hodinách.

Spousta rodičů i dalších fanoušků se pak hodně těšila na čtvrteční třináctou hodinu. Přesně v tomto čase totiž Zubři nastoupili do semifinále a soupeřem jim bylo Znojmo, které v zápasech základní skupiny B předvádělo vynikající výkony a z prvního místa postoupilo přímo. Jenže klíčový duel už od začátku ovládl Přerov, který díky bojovné hře dokázal soupeři střílet góly. Po konečné výhře 8:3 tak domácí Zubři postoupili do finále a do té doby úspěšně hrající Znojmo bylo díky první porážce na turnaji posláno jen do zápasu o bronz.

Finálové klání bylo soubojem Přerovských Zubrů s Černými Vlky z Rožnova a mělo obrovský náboj. Soupeř se první třetině dostal do vedení, ale svůj náskok udržel jen necelých devět minut. Přerov poté v přesilovce vyrovnal a šest minut před koncem zápasu díky důrazu otočil vedení na svoji stranu. Rožnov v boji o vyrovnání zkusil v závěru i power play, ale Zubři už těsný náskok 2:1 ubránili a mohli zvednout nad hlavy vybojovaný zlatý pohár za první místo.

Konečné pořadí turnaje:

1. HC ZUBR Přerov, 2. HC Černí Vlci Rožnov, 3. HC Znojemští Orli, 4. HC RT Torax Poruba, 5. Bílí Tygři Liberec, 6. WE-V Wien

Sestava přerovských Zubrů na turnaji:

Machač, Bartoněk - Klapal, Spálovský, Večeřa, Kavka, Blaťák, Koudela, Kleiner, Horký, Novák, Hotěk, Navrátil, Petráš, Židlík, Hostášek, Foltas, Gajarský

Přehled oceněných hráčů:

Nejlepší hráč týmu HC ZUBR Přerov: Jakub Navrátil (útočník)
Nejlepší hráč týmu HC Černí Vlci Rožnov: Tomáš Holiš (útočník)
Nejlepší hráč týmu HC Znojemští Orli: Karel Plášek (útočník)
Nejlepší hráč týmu HC RT Torax Poruba: Matěj Remiáš (brankář)
Nejlepší hráč týmu Bílí Tygři Liberec: Vítek Turský (útočník)
Nejlepší hráč týmu WE-V Wien: Daniel Pozarek (útočník)
Nejlepší hráč turnaje: Michal Hotěk (HC ZUBR Přerov)

Výsledky zápasů na turnaji:

středa 22.12.2010, 10:00 - skupina A:
HC ZUBR Přerov - HC RT Torax Poruba 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Gajarský (Navrátil), 38. Hotěk (Gajarský), 43. Navrátil (Hotěk) - 16. Plachý (Havránek), 19. Biota, 24. Toman (Plachý), 31. Toman

středa 22.12.2010, 11:30 - skupina B:
HC Černí Vlci Rožnov - HC Znojemští Orli 2:5 (1:1, 1:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Polášek, 25. Polášek (Dostál, Vavřík) - 1. Plášek, 18. Plášek, 24. Stromko (Pelán), 26. Plášek, 30. Pelán (Plášek)

středa 22.12.2010, 13:00 - skupina A:
HC RT Torax Poruba - WE-V Wien 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Samek (Žídek), 6. Samek (Tröster), 16. Toman (Biota), 21. Hladík, 31. Havránek - 9. Pozarek, 14. Blazicek, 22. Blazicek, 33. Pozarek

středa 22.12.2010, 14:30 - skupina B:
Bílí Tygři Liberec - HC Černí Vlci Rožnov 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 24. Dvořák - 7. Dostál, 8. Gřesík, 17. Vavřík (Cvečka), 36. Kalus (Volf), 37. Volf (Holiš)

středa 22.12.2010, 16:00 - skupina A:
WE-V Wien - HC ZUBR Přerov 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Artner - 2. Hotěk (Navrátil), 15. Klapal, 16. Hotěk (Gajarský), 18. Foltas (Hostášek), 39. Navrátil (Gajarský), 42. Večeřa (Klapal)

středa 22.12.2010, 17:30 - skupina B:
HC Znojemští Orli - Bílí Tygři Liberec 4:2 (0:1, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 24. Plášek (Pelán), 24. Pelán (Plášek), 33. Věrný (Svoboda), 38. Plášek (Pelán) - 2. Čermák, 34. Šír (Turský)

čtvrtek 23.12.2010, 07:15 - čtvrtfinále:
HC ZUBR Přerov - Bílí Tygři Liberec 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Židlík (Gajarský), 15. Navrátil (Spálovský), 17. Horký (Hotěk), 19. Horký (Hotěk), 33. Horký (Kavka), 36. Kavka (Foltas) - 15. Turský

čtvrtek 23.12.2010, 08:45 - čtvrtfinále:
HC Černí Vlci Rožnov - WE-V Wien 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Kalus, 6. Dostál (Holiš), 20. Vavřík, 22. Gřesík, 30. Dostál (Holiš), 30. Vavřík, 32. Holiš (Kalus), 32. Polášek

čtvrtek 23.12.2010, 11:30 - semifinále:
HC RT Torax Poruba - HC Černí Vlci Rožnov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Dostál (Kalus), 14. Kalus, 25. Volf (Dostál)

čtvrtek 23.12.2010, 13:00 - semifinále:
HC Znojemští Orli - HC ZUBR Přerov 3:8 (0:2, 1:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 27. Plášek, 35. Svoboda (Plášek), 45. Plášek - 5. Židlík, 10. Gajarský (Petráš), 17. Navrátil (Petráš), 18. Petráš, 19. Navrátil (Horký), 25. Hotěk (Navrátil), 38. Navrátil, 44. Gajarský

čtvrtek 23.12.2010, 14:30 - utkání o 5. místo:
Bílí Tygři Liberec - WE-V Wien 4:3 po nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Šíp, 35. Kotyza (Čermák), 43. Šír (Turský), rozhodující nájezd Turský - 3. Pozarek, 19. Pozarek (Waismayer), 40. Hofer

čtvrtek 23.12.2010, 16:00 - utkání o 3. místo:
HC RT Torax Poruba - HC Znojemští Orli 3:5 (1:4, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Toman (Herejk), 33. Antoš (Samek), 42. Samek - 2. Věrný (Svoboda), 3. Plíšek, 5. Plášek, 5. Pelán (Nesiba), 45. Plášek

čtvrtek 23.12.2010, 17:30 - FINÁLE:
HC ZUBR Přerov - HC Černí Vlci Rožnov 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Navrátil, 39. Hotěk (Horký) - 12. Polášek