INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Kubešovy výkony nezapadly. Přerovský bek pronikl mezi deset největších objevů sezony

Kubešovy výkony nezapadly. Přerovský bek pronikl mezi deset největších objevů sezony
P ř e r o v – Na seniorské úrovni odehrál v Česku svou první kompletní sezonu. Jakubu Kubešovi vyšla parádně. V dresu Zubrů byl hodně vidět, dokonce se s 27 body stal jejich vůbec nejproduktivnějším obráncem. Neunikl ani pozornosti serveru hokej.cz, který jej nejprve zařadil do sestavy měsíce února a pak vyhlásil jedním z TOP 10 objevů zatím poslední kapitoly Chance ligy.

Když v květnu přišel z Polska, většina fanoušků Přerovských jej neznala. Jeho jméno si však brzy zapamatovali. Jakub Kubeš oslnil hned v prvním zápase nového soutěžního ročníku. Pod domácím vítězství nad regionálním rivalem z Prostějova se podepsal dvěma góly a asistencí u trefy Matouše Kratochvila. Jednoznačně hlavní hvězda derby, ve kterém Zubři přemohli Jestřáby 3:2.

Jakub Kubeš (uprostřed) se postaral o první gól Přerova v novém ročníku Chance ligy. V přesilovce zblízka překonal brankáře Prostějova Jakuba Neužila.

Téměř dvoumetrový obr ukázal, že je komplexním obráncem. Ne nadarmo se o něj Hanáci zajímali už během sezony 2018/19. Tehdy měl však platnou smlouvu u účastníka polské nejvyšší soutěže Jastrzebie.

Letos už se proměnil v další eso z dílny vedení přerovského klubu. Soupeřům zatápěl při přesilovkách a strašil střelami (nejen) od modré čáry. Uplatnil se i během početních nevýhod a dokázal prodat své bruslařské schopnosti. Za 52 odehraných utkání nasbíral ze všech zubřích beků nejvíce kanadských bodů. Devětkrát skóroval – z toho sedmkrát potrestal soupeřovo vyloučení – a v osmnácti případech u přesné trefy asistoval. Bodový zisk rozložil do obou dějství základní části, za první zaznamenal dvě branky a deset gólových nahrávek, za druhou sedm gólů a osm asistencí.

Na tomto snímku se Jakub Kubeš raduje z branky, kterou vsítil jeho spoluhráč z obrany Mikuláš Zbořil. Sám nastřílel devět gólů, což je čtvrtý nejvyšší počet ze všech obránců Chance ligy.

Jeho střely na protivníkova brankáře se vyznačovaly na obránce vysokou úspěšností. V síti skončilo více než třináct procent z 68 pokusů brněnského rodáka. Trenéři Zubrů věděli, že se na Kubeše mohou spolehnout. V průměru tak na ledě trávil více než dvacet a půl minuty.

Vítěz Polského poháru z roku 2018 si za své výkony v modrožlutém nejprve vysloužil místo v sestavě měsíce vyhlašované serverem hokej.cz. Ze sedmi únorových střetnutí si odnesl vysoký ice-time a bilanci 3+2. MEO přitom téměř pokaždé bodovala, nepovedlo se jí to jen na půdě Havířova.

Ještě výraznějšího ocenění se Jakubu Kubešovi dostalo po konci druhé nejvyšší soutěže, byť předčasném. Hokej.cz označil třiadvacetiletý pilíř přerovské obrany za jedno z deseti nejpříjemnějších překvapení Chance ligy. Mezi TOP 10 objevů sezony se dostal společně s kanonýrem pražské Slavie Tomášem Šmerhou, bekem Frýdku-Místku Ondřejem Hrachovským nebo dalším slávistou Filipem Kuťákem.

Z Polska k Zubrům a mezi TOP 10 objevů Chance ligy. Jakub Kubeš má za sebou úspěšnou sezonu, ostatně jako celý přerovský tým.