ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

Kniha 90 let přerovského hokeje je k dostání i na Marken.cz a v hokejové síni slávy

Kniha 90 let přerovského hokeje je k dostání i na Marken.cz a v hokejové síni slávy
P ř e r o v – Na čtyřech místech se nově prodává kniha o 90 letech přerovského hokeje, kterou za finanční podpory svého generálního partnera Pivovaru ZUBR na konci srpna vydal HC ZUBR Přerov. Kromě knihkupectví Kosmas v prvním patře OC Galerie Přerov v Čechově ulici a sportbaru na zimním stadionu ji nabízí také e-shop Marken.cz a fanshop Síně slávy Českého hokeje v Praze.

Kniha 90 let přerovského hokeje populárně-naučným způsobem mapuje historii nejrychlejšího kolektivního sportu ve městě na řece Bečvě. Pojednává o prvních hokejových náznacích před první světovou válkou, vzniku hokejového odboru SK Přerov v roce 1928, zápasech po roce 1945 i o dění v současném klubu HC ZUBR Přerov. To vše prostřednictvím osmi kapitol, z nichž každá zachycuje jednu hokejovou éru.

Zásadní pozici na více než 200 stranách zaujímají fotografie z různých historických období, které autorům publikace Petru Komárkovi a Aleši Novotnému laskavě poskytli renomovaní přerovští fotografové i pamětníci. Ti knihu navíc obohatili svými vzpomínkami, které v textu kombinujícím se s fotografiemi figurují ve formě citací.

Aby čtenář věděl, ve kterém historickém období hokeje v Přerově se zrovna nachází, doplňuje jednotlivé kapitoly časová osa s konkrétními zřetelně vyznačenými mezníky. Kniha 90 let přerovského hokeje je vhodným dárkem pro všechny, kdo mají tento sport na východě Hané rádi. Skvěle zapadne do knihovničky každého fanouška, partnera nebo třeba bývalého hráče klubu.