Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Juniorské bitvy od neděle pokračují, v cestě za postupem do finále stojí Vsetín

Juniorské bitvy od neděle pokračují, v cestě za postupem do finále stojí Vsetín
P ř e r o v – Liga juniorů má za sebou čtvrtfinálové série, po kterých se startovní pole smrsklo na čtyři nejlepší týmy. Mezi nimi nechybí Přerov. Zubři se posunuli k další metě díky famóznímu obratu v bitvě s Havlíčkovým Brodem, jejíž vyvrcholení sledovalo v MEO Aréně pět stovek diváků! Teď už se ale Zubři soustředí na semifinálového soupeře, kterým je Vsetín. Pikantní série startuje dvěma duely na přerovském kolbišti. V neděli se hraje od 16:45, v pondělí už od 16:00. Přijďte fandit!
Čtvrtfnálová série s Havlíčkovým Brodem nabídla průběh, který čekal asi málokdo. Zubři byli po dvou domácích zápasech na pokraji vyřazení, jenže ani soupeř z Vysočiny na svém ledě nebodoval. Přerov zařadil venku vyšší rychlostní stupeň a přidal na bojovnosti a úsilí, což vedlo ke srovnání na 2:2. Doma v rozhodujícím pátém klání už modrožlutí ztrátu nedopustili a zpečetili parádní otočku.

V semifinále čeká svěřence trenérů Pavla Neumana, Jakuba Grofa a Vladimíra Kočary nebezpečný Vsetín. Valaši taktéž museli absolvovat pětizápasovou šňůru, na jejímž konci ale bylo nečekané vyřazení pražské Slavie. Ta se netajila ambicemi na rychlý návrat do juniorské extraligy, ale rozuzlení série doma v Edenu nezvládla.

„Vsetín na mě už během základní části působil jako nejkompaktnější soupeř ze skupiny Východ. Má kádr složený z velmi dobře bruslařsky i technicky vybavených hráčů. Ve čtvrtfinále play-off, ve kterém dokázal vyřadit favorizovanou Slavii Praha, prokázal velmi dobrou organizaci hry podpořenou výborným výkonem brankáře i skvělým týmovým výkonem," řekl k nadcházejícímu soupeři hlavní kouč juniorů Pavel Neuman.

„Z našeho pohledu bude mimořádně důležitý vstup do této série, protože opakovat špatný začátek by se nám už nemuselo vyplatit. Velmi důležitá bude úspěšnost v osobních soubojích, důslednost v předbrankových prostorech a koncentrace po celou dobu utkání. Klíčem k jednotlivým zápasům mohou být přesilové hry a oslabení, ve kterých dlouhodobě Vsetín patří k nejlepším v soutěži. Pro oba týmy budou rovněž klíčové výkony brankářů," doplnil šéf střídačky.

V základní části Ligy juniorů se oba soupeři střetli čtyřikrát, přičemž ani jednou se neradoval domácí tým. Z Přerova si Vsetín odvezl vítězství 4:3 a 5:3, Zubři zase dvakrát naplno bodovali na Lapači po výhrách 2:1 a 3:1.

Vsetínská juniorka pod vedením trenérů Jana Srdínka a Luboše Roba obsadila ve východní skupině základní části třetí příčku. Nejvýraznější postavou je útočník Marek Melenovský (14+29), ten však ve čtvrtfinále do statistik příliš nepromluvil (0+1). Lépe se dařilo dalším forvadům Janu Matějíčkovi (6+9, 2+1) nebo Davidu Heinrichovi (12+16, 1+1). Mezi beky pak vyčnívali Jan Hamřík (9+12, 1+2), Tobiáš Mošnička (4+22, 0+2) nebo Jakub Velikovský (1+5, 0+3), který přišel na Lapač v průběhu sezony ze Zlína.

Brankářskou jedničkou VHK je Adam Pavlíček (2,42 gólu na zápas v základní části, 2,42 v play-off), který odchytal celou čtvrtfinálovou sérii pro Slavii. Záda mu v posledních zápasech kryje Jiří Tesař (2,78 gólu na zápas v základní části).

Čtvrtfinálové série Ligy juniorů

HC Motor České Budějovice – HC RT TORAX Poruba 3:0 (7:2, 4:3pp, 4:2)
HC ZUBR Přerov – BK Havlíčkův Brod 3:2 (1:2pp, 2:4, 6:1, 2:1, 3:2)
HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín 2:3 (3:4, 3:0, 2:3sn, 3:0, 1:2)
Technika Hockey Brno – Piráti Chomutov 0:3 (1:4, 1:3, 3:4)

Semifinálové série Ligy juniorů

HC Motor České Budějovice – Piráti Chomutov
HC ZUBR Přerov – VHK ROBE Vsetín

Program zápasů v semifinále play-off

SF1, ne 26.3.
Přerov - Vsetín
16:45
SF2, po 27.3.
Přerov - Vsetín
16:00
SF3, čt 30.3.
Vsetín - Přerov
18:00
SF4, pá 31.3.
Vsetín - Přerov
18:00
SF5, ne 2.4.
Přerov - Vsetín