PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Juniorka veze ze Šumperka čtvrté místo

Š u m p e r k - Den 13.8. konrétně sobotu měli přerovští junioři již dlouho zatrhnutou jako den, kdy odehrají přípravný turnaj v Šumperku. Turnaje se zůčastnily 4 týmy, konkrétně HC ZUBR Přerov, HK Jestřábi Prostějov, HC Warriors Brno a domácí HC Šumperk. Turnaj se hrál systémem každý s každým na dva poločasy, kdy se z každého poločasu počítal výsledek zvlášť. Přerov sehrál první zápas proti Warriors Brno, dále pak následoval domácí Šumperk a vše ukončil zápas proti Prostějovu.
Přerov hrál v pořadí druhý zápas turnaje. V prvním zápase si to rozdali domácí Šumperk s Prostějovem a opravdu se bylo na co koukat. První se jela série tří nájezdů pro případ následné remízy v jednom z poločasů. Konečný výsledek tedy zněl
Šumperk - Prostějov 3:2 na nájezdy, 0:3 a 0:2.

Poté se již ke svému prvnímu zápasu připravovali přerovští junioři. Čekal je zápas proti známemu soupeři Warriors Brno.

HC ZUBR Přerov - HC Warriors Brno 2:2, 0:1, nájezdy 0:3
Sestava:
Mánek (26. Loučka) - Hlídek, Sklenář, Bosák, Vávra, Adámek, Navrátil, Kostiha, Höss, Loupal, Kocan, Vaněk, Žůrek, Malínek, Dočkal, Klimecký, Šťastný, Vodák, Javora, Řezáč, Halla, Koutník.
Góly: Řezáč, Kocan - Křen, Březa, druhý poločas Beránek (nájezdy za Brno proměnili Beránek, Zavadil, Hakl).
Samostatné nájezdy Přerovu vůbec nevyšly. Za MEO postupně selhali Šťastný, Vaněk a poté i Žůrek. Naopak soupeř byl stoprocentně úspěšný a tak Přerov prohrál nájezdy 0:3. V samotném zápase poté byl na koni opět soupeř. Dokonce vedl již 2:0, ale poté se hra zcela obrátila a nejenže Přerov vyrovnal, ale navíc rozhodčí neuznal gól Vaňkovi pro milimetrové postavení hráče v brankovišti a po akci Javory se kotouč zastavil až na brankové čáře. Druhý poločas měl Přerov mírnou územní převahu, ale selhal v koncovce a když brněnští dokázali tvrdou střelou prostřelit Loučku v přerovské svatyni jednou tak Přerov pohrál i druhé utkání.

Poté do souboje nastoupilo opět Brno proti Prostějovu. Výsledek utkání zněl
HC Warriors Brno - HK Jestřábi Prostějov 1:0, 0:1 a na nájezdy 1:2

HC ZUBR Přerov - HC Šumperk 1:3, 0:3 a na nájezdy 0:1.
Sestava na utkání doznala pouze kosmetické úpravy, když od začátku zápasu nastoupil Tadeáš Loučka.
Góly: Dočkal - Nevrlý, Prokopec, Navrátil, druhý poločas Skoumal, Navrátil, Drtil (nájezd proměnil pouze šumperský Fryč).
Přerov opět nenašel střelce ze samostaných nájezdů, kdy opět postupně neproměnili Řezáč, Kocan a Vodák. Samotný zápas však začal Přerov velmi dobře, aktivně a nadějně a hned první střela skončila v síti Šumperka, když úřadoval Dočkal. Poté jakoby se Šumperk uklidnil a hra se vyrovnala. Soupeř byl však produktivnější v zakončení. Také Přerov měl své šance, ale zůstalo jen u gólu Dočkala.

Další utkání spolu sehráli Šumperk a Brno.
HC Šumperk - HC Warriors Brno 2:1, 1:1 a nájezdy 1:2.

HC ZUBR Přerov - HK Jestřábi Prostějov 0:2, 1:2 a nájezdy 1:2
Góly: Pezda, Zachar, druhý poločas Vodák - Jurník, Prokop (nájezdy proměnili: Malínek - Zachar, Pezda
V zápase byl lepší Prostějov díky přesilovým hrám které v tomto poločase hrál. Také Přerov se dostával do šancí, ale opět ho brzdila střelecká nemohoucnost. Jediné mírné pozitivum utkání je to, že jsme konečně proměnili aspoň jeden nájezd. Paradoxně úplně poslední náš nájezd na turnaji. Dalším mírným pozitivem určitě může být to, že nás soupeř nepřehrával a těžil především z přesilových her.

Turnaj tedy skončil v tomto pořadí:
1) HK Jestřábi Prostějov
2) HC Šumperk
3) HC Warriors Brno
4) HC ZUBR Přerov

Za povšimnutí určitě stojí také to, že většina týmů na tomto turnaji již byla s hotovými hráči, kdežto Přerov stále zkoušel nové varianty. Další prověrka čeká juniory poslední víkend v srpnu, kdy hostí na domácím ledě turnaj.