PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Junioři v úvodní přípravě prohráli s extraligovou Olomoucí

O l o m o u c - Přerovští junioři dnes odjížděli k prvnímu přípravnému zápasu. A začli pěkně od podlahy, když si zajeli na led extraligové Olomouce. Přerovští junioři nesehráli špatné utkání, v tvrdosti a agresivitě se soupeři dokonce vyrovnali, ale rozhodla větší zkušenost a delší čas strávený na tréninkových jednotkách. Výsledek se může však zdát až příliš krutý, protože i Zubři měli své šance. Konečný výsledek tedy zní HC Olomouc - HC ZUBR Přerov 6:0.

HC Olomouc - HC ZUBR Přerov 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Čip (Brada), 15. Brada (Dufek), 28. Miczek (Čip, Schejbal), 28. Dufka (Novotný), 37. Konečný (Pezda), 40. Sedlář (Jergl J.)

HC Olomouc: Motáň (30. Dusík) – Brandýs, Jergl J., Pezda, Kaluža, Dufek, Schejbal, Škůrek, Dufka – Sedlář, Smetana, Voznica – Machala, Husák, Konečný – Brada, Čip, Miczek – Kunce, Novotný, Bartoš

HC ZUBR Přerov: Vrzala - Hlídek, Bosák, Vávra, Mašíček, Loupal, Šťastný, Koutník, Navrátil, Adámek, Klimecký, Řezáč, Vodák, Žůrek, Malínek, Javora, Halla

Komentář k utkání

Přerovským Zubrům chyběla celá jedna kompletní formace, která je v přípravě s A-týmem, takže jsme se dnes na souspice nedočkali jmen jako Vaněk, Dočkal, Kocan nebo Sklenář. Mora začala zápas velice ostře a ihned ve 3. minutě, konrétně v čase 2:40 se ujala vedení, když při signalizované výhodě se dostal ke střele Čip a zamířil přesně na výrážečku - 1:0. Ihned po inkasovaném gólu zazlobil i Přerov. Zpoza branky si vybruslil Javora, ale střelou mezi betony neuspěl. Poté se hra vyrovnala a Přerov byl extraligové Olomouci rovnocenným soupeřem. V čase 14:34 se však ke kotouči dostal hráč Brada a své spoluhráče z loňské sezóny pokořil podruhé. V 19. minutě se Zubři dostali do své největší šance. V úniku dva na jednoho se ocitli Malínek a Javora. Malínek naznačil přihrávku, nechal si odjet obránce zakončil a gólman Olomouce puk pouze vyrazil, ale dorážku Javory skvěle zlikvidoval gólman Motáň.

Druhá třetina začala tím, že se domácí hráči zdrželi v šatnách a Přerov měl možnost přesilové hry. Jenže tu nevyužil. Naopak hráči Olomouce svou skvostnou jízdu druhou třetinou nastartovali v čase 27:12 když se po přiťuknutí Čipa dostal ke střele Dufek a ranou do šibenice zakončil další gólovou akci. A neuplynula ani minuta a v čase 27:59 se bekhendem téměř z nulového úhlu prosadil Dufka. Poté se hra rozbila vyloučeními, ale převahu si udržovala Olomouc. Na konci třetiny, konkrétně v čase 36:48 dostal přihrávku před prázdnou bránu Konečný a neměl již problém zakončit. Poslední gól nejen druhé třetiny, ale i zápasu vstřelil v čase 39:57 šťastně tečí mezi betony Sedlář.

V poslední třetině se sice diváci již gólu nedočkali, ale Přerov dokázal opět srovnat v nějakých částech utkání hru. Bylo však zřejmé, že sil již notně ubylo. Ve 43. minutě se sám před přerovským gólmanem Vrzalou objevil olomoucký Kunce, ale Vrzala byl bezchybný. O dvě minuty později to tvrdě zkoušel od modré čáry přerovský Vávra, ale i olomoucký brankář byl na místě. Vše zakončila šance z poslední minuty kdy se ve stodvacetiprocentní ložence objevil olomoucký Huják, ale Vrzala se stihl přemístit a střelu pokrýt.
Takto skončil zápas mezi prvoligovým Přerovem a extraligovou Olomoucí. Sice vysokým a zaslouženým olomouckým vítězstvím, ale Přerov nedal svou kůži lacino, což je potěšující informace. Zápas pro nás zhodnotil jak trenér Olomouce Kamil Přecechtěl tak trenér Zubru Přerov Petr Dočkal.

Kamil Přecechtěl (trenér HC Olomouc): Myslím si, že to bylo klasické přípravné utkání, bylo to s nádechem derby, takže pro oba dva mančafty prestižní. Přerov podal velice slušný, bojovný a bruslavý výkon a byl půlku zápasu, dokud kluci měli sílu, protože jsou samozřejmě kratší dobu na ledě, vyrovnaným soupeřem. Poté jsme již trošku přerovské mužstvo přehrávali a v závěru jsme již dominovali. Jen jsme se efektivně neprosadili.

Petr Dočkal (trenér HC ZUBR Přerov): Bylo to první přípravné utkání po krátké době, kdy jsme byli na ledě. 1. a 3. třetinu jsme zvládli což jsme si řekli. Tu druhou nás soupeř přehrál. Hráli všichni hráči, které jsme měli k dispozici. Jedna pětka ještě zůstává v přípravě s prvním mužstvem, takže jako první přípravný zápas...měli jsme tam nějaké šance, které jsme nedali, ale ukázalo nám to kde máme chyby a na čem bysme měli pracovat se soupeřem, který je o jednu soutěž výše.