Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Fantazie! Ryšavý, Suchánek a Svozil získají na šampionátu do dvaceti let medaili

Fantazie! Ryšavý, Suchánek a Svozil získají na šampionátu do dvaceti let medaili
H a l i f a x – Žádný jiný český klub nebude mít více odchovanců (od přípravky), kteří si odnesou medaili z mistrovství světa juniorů 2023, než Zubři. Unikátní přerovský trojlístek pokrývající všechny posty pomohl národnímu týmu do finálového zápasu. Brankář Tomáš Suchánek, obránce Stanislav Svozil a útočník Martin Ryšavý – členové ročníku 2003, spolužáci ze Základní školy Želatovská a spoluhráči s modrožlutým hokejovým rodným listem – se tak postarali o dosud největší úspěch související s historií mládežnického hokeje v Přerově. Do finále šampionátu zasáhnou v pátek brzy ráno. Bitva o zlato startuje třicet minut po půlnoci středoevropského času.

Češi v semifinálovém utkání porazili Švédsko 2:1 po prodloužení. Suchánek, který v předchozích zápasech stanovil nový rekord v počtu gólových asistencí brankáře, držel reprezentaci především v prodloužení. Během něj zastavil několik velkých šancí Seveřanů. Po zápase jej pořadatelé vyhlásili jedním ze tří nejlepších českých hráčů v turnaji.

Svozil jako kapitán dovedl český tým do finále, což se naposledy podařilo Michalu Sivkovi na začátku tohoto tisíciletí. Ryšavý pak v semifinále osvědčil mimo jiné důraz u mantinelu v útočném pásmu. Právě díky němu následovala v závěru třetí třetiny situace, ze které Češi dokázali vyrovnat.