ONLINE >>>

Extraligu potřetí v řadě vyhrál odchovanec Přerova. Jakub Matyáš ukázal pohár ve škole

Extraligu potřetí v řadě vyhrál odchovanec Přerova. Jakub Matyáš ukázal pohár ve škole
P ř e r o v – Zlatý hattrick zlaté trofeje. Masarykův pohár se potřetí v řadě objevil na Základní škole Želatovská. Po Martinu Zaťovičovi, který ho žákům přivezl ukázat v letech 2017 a 2018, zaujal s odměnou pro mistra Tipsport extraligy Jakub Matyáš. Odchovanec Zubrů ji na konci dubna získal v dresu Třince. S dětmi pobesedoval, podepsal se jim na kartičky a také se s nimi vyfotil.

Pětadvacetiletý obránce navázal na jiného přerovského odchovance, legendárního brankáře Martina Vojtka. Ten s třineckými Oceláři českou extraligu ovládl v roce 2011. „Nic víc než titul v extralize jsem doposud nevyhrál. Je to můj největší úspěch,“ netajil se s ohledem na dosavadní kariéru Matyáš.

Žákům ZŠ Želatovská po pondělním poledni odpovídal na jejich otázky. Zaplněná tělocvična se tak například dozvěděla, že studuje sociální geografii na univerzitě v Ostravě či že má o rok starší přítelkyni. Po skončení besedy urostlý zadák podepisoval své hráčské kartičky, závěrem se u Masarykova poháru se všemi zájemci fotil.

Videorozhovor s Jakubem Matyášem sledujte na webu a sociálních sítích Zubrů od neděle 16. června

Hokej v Přerově Matyáš stále podrobně sleduje. Za MEO zatím v první lize nastoupil třikrát, všechny zápasy zaznamenal v sezoně 2015/16. Od té doby nastupuje jen jako soupeř modrožlutých. Za třineckou farmu Frýdek-Místek. „Když hraje Frýdek proti Přerovu, je to pro mě specifické. Spoluhráči vědí, že jsem přerovský odchovanec, a snaží se mě nahecovat,“ usmál se s tím, že v utkáních se Zubry se pokouší hrát, co nejlépe to jde. Za vítězství v kabině většinou vypisuje svačinku.

Masarykův pohár se na ZŠ Želatovská dostal třetí rok po sobě. V letech 2017 a 2018 se s ním pochlubil další ze známých absolventů, útočník Komety Brno Martin Zaťovič. Jakub Matyáš tak dovršil „zlatý hattrick“.

>>>Kompletní fotogalerie z akce<<<