ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (čtvrtek 18:00)

Dvojice brankářů pro příští sezonu je hotová. Petrásek i Postava mají víceleté smlouvy

Dvojice brankářů pro příští sezonu je hotová. Petrásek i Postava mají víceleté smlouvy
P ř e r o v – Hokejisté Přerova představili brankářský tandem pro sezonu 2022/23. Na Hané pokračují zkušený Michael Petrásek i talentovaný mladík Michal Postava. Petrásek Zubry upřednostnil před dalšími nabídkami a dohodl se s nimi na dvouleté smlouvě. Postava podepsal kontrakt na dva roky loni v dubnu. Po jeho vypršení na něj Přerov může uplatnit opci.

„Klub o mě projevil zájem a pak už nebylo co řešit. Plánoval jsem zůstat. Přerov pro mě byl v Chance lize prioritou, do zahraničí jsem odcházet nechtěl,“ říká třicetiletý Petrásek.

Děčínský rodák chytal v uplynulém ročníku v pětadvaceti zápasech. Zubrům pomohl ke dvanácti výhrám, třikrát si navíc připsal čisté konto. Z brankářů s více než dvěma desítkami startů měl v základní části Chance ligy třetí nejvyšší úspěšnost zákroků – necelých 93 procent.

Nabídek měl podle svých slov několik, včetně víceletých. „V řešení bylo i něco z extraligy. Ale to bych musel čekat déle, což se mi nechtělo. Měl jsem konkrétní nabídky na dva roky a radši jsem zvolil jistotu,“ vysvětluje.

Přerovský dres bude znovu oblékat v nejbližších dvou letech. „Budu mít větší klid na práci. Po operaci ramene budu potřebovat chvilku čas, abych se do toho dostal. Je to fajn i pro rodinu, po roce nebudeme muset řešit, co a jak,“ pochvaluje si Petrásek.

Zubry poprvé posílil v roce 2019. Po úspěšné sezoně sice odešel do polského Krakova, loni v lednu se ale na Hanou vrátil. V Chance lize působil také v Ústí nad Labem a Mostě. Dohromady v ní nastoupil do 184 zápasů, dalších 93 přidal v extralize za Litvínov.

Odměna v podobě reprezentace

Dvacetiletý Postava si v sezoně 2021/22 zachytal celkem čtyři soutěže. Za přerovský A-tým Chance ligu, za Kopřivnici druhou ligu (včetně čtvrtfinále play-off), za Kometu Brno DHL extraligu juniorů a za mladé Zubry Ligu juniorů. S nejstarší mládežnickou kategorii MEO se dostal do baráže o extraligu proti Litvínovu.

Tu rozhodl až závěrečný třetí zápas. Přerov sice na úvod v Litvínově prohrál 0:3, doma ale sérii dokázal vyrovnat. Rodák z Valašského Meziříčí se na vítězství 3:2 podílel mimo jiné zneškodněným trestným střílením.

V posledním utkání však Severočeši uspěli 4:1, Zubrům se mezi elitu postoupit nepodařilo. Postavovi ale přesto sezona neskončila. Aktuálně se v Příbrami účastní přípravného kempu reprezentace do 20 let, na který naváže Turnaj čtyř zemí proti Finsku, Švédsku a Slovensku.

„Udržet Petyho pro nás bylo prioritou. Obě strany měly velký zájem na pokračování spolupráce a jsem rád, že jsme se dohodli. Spolu s Postym, který má dlouhodobou smlouvu už z loňského roku, tak máme velmi kvalitní dvojici gólmanů na další ročník,“ komentuje pokračování obou brankářů sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Rozhovor s Michaelem Petráskem vám přineseme ve čtvrtek