Důležitý pilíř přerovské obrany. Josef Hrabal se dostal do prosincové sestavy Chance ligy

P ř e r o v – Obránce hokejistů Přerova Josef Hrabal figuruje v ideální sestavě Chance ligy za měsíc prosinec. Složení šestice hráčů čítající brankáře, dva beky a tři útočníky oznámil v pátek server hokej.cz. Pětatřicetiletý odchovanec Zubrů nastoupil v závěru roku 2020 do šesti zápasů, ve kterých zaznamenal dvě branky a čtyři asistence. Hanákům, s nimiž v polovině dvanáctého kalendářního měsíce prodloužil smlouvu do konce sezony, ale pomáhal především svým přehledem ve hře.

„Má ohromný cit pro hru a je ztělesněním jistoty. Navíc jde příkladem i svou bojovností – hokej ho doma v Přerově evidentně hodně baví," hodnotí Hrabala prvoligový expert hokej.cz Marek Hedbávný v článku o aktuální sestavě měsíce.

Vítěz extraligy z roku 2011 během loňského prosince skóroval do sítě Benátek nad Jizerou a Kadaně. V letošní sezoně Chance ligy si za Přerov dosud připsal čtrnáct utkání s bilancí tří gólů a devíti asistencí. S průměrným časem na ledě 22 minut a 20 sekund je s ohledem na počet odehraných zápasů nejvytěžovanějším Zubrem (Filip Král má sice průměrný ice-time 25:35, ale oproti Hrabalovi odehrál za Zubry polovinu duelů – pozn. red.).

Josef Hrabal ujíždí s kotoučem útočníkovi Litoměřic Petru Haškovi. V domácím zápase proti Stadionu se ve třetí třetině asistencí podílel na vítězné trefě Martina Ryšavého.