ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 3:0 | JUNIOŘI: Přerov - České Budějovice 1:3 | DOROST: Vítkovice - Přerov 5:4 (PP)

Double! Michalové Postava a Mikeska zvítězili v anketách Hráč a Trenér měsíce

Double! Michalové Postava a Mikeska zvítězili v anketách Hráč a Trenér měsíce
P ř e r o v – Dvojnásobné prvenství si připsali zástupci přerovských Zubrů v lednovém pokračování tradičních anket Chance ligy. Brankáře Michala Postavu zvolili fanoušci hráčem měsíce, trenéra Michala Mikesku zase trenérem měsíce. Pro jednadvacetiletého rodáka z Valašského Meziříčí hlasovalo 29 % procent z téměř třech tisíc čtenářů serveru Hokej.cz, kteří se do ankety zapojili. Sedmačtyřicetiletého Mikesku pak jako nejlepšího trenéra ledna vybrala více než polovina všech hlasujících (56 %).

Postava během devíti lednových startů (v derby na ledě Prostějova hájil branku Josef Němeček) vychytal osm vítězství, doma proti Kolínu a ve Znojmě se navíc blýskl čistým kontem. V důležitých zápasech na začátku roku se prezentoval úspěšností zákroků 96,33 % a inkasoval pouze jedenáct branek. Anketu Hráč měsíce Chance ligy vyhrál jako první brankář v aktuálním ročníku.

Pod vedením hlavního trenéra Mikesky se Zubři v lednu zvedli. Do tabulky nasbírali 25 bodů za devět vítězství z deseti utkání. Přerov se radoval například na půdě Zlína nebo na stadionu hanáckého rivala z Prostějova. Před vlastním publikem zase porazil mimo jiné rozjetou Slavii Praha.