PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Dorostenci skončili na turnaji v Uherském Brodě druzí

P ř e r o v – Dorostenci HC ZUBR Přerov uzavřeli sezónu 2008/2009 turnajem D&T junior Hockey Cup v Uherském Brodě. Mladí Zubři postupně změřili síly s Uherským Ostrohem, Trenčínem, který složil výběr hráčů ze středního Slovenska a také s domácím Uherským Brodem. Pořádající tým posílil o několik vlastních odchovanců hrajících extraligovou soutěž dorostu a nakonec se stal vítězem celého turnaje. Přerovští dorostenci si domů z jihu Moravy přivezli pohár a medaile za druhé místo.

D&T junior HOCKEY CUP 2009 - kategorie Dorost (Uherský Brod 3. - 4.4. 2009)

Účastníci turnaje: Daemwool Trenčín, Hokej Uherský Ostroh, HC Uherský Brod, HC ZUBR Přerov

Kategorie: ročník hráčů 1992 a 1993

HC ZUBR Přerov - Hokej Uherský Ostroh 10:2 (0:2, 3:0, 7:0)

Branky Přerova: Vodák 2, Javora 2, Žůrek, Kocan, Klimecký, L. Navrátil, Šťastný, Halla.
Nejlepším hráčem Přerova byl vyhodnocen Robin Vodák

V prvním utkání turnaje narazil přerovský tým na Uherský Ostroh a proti soupeři se dlouho nedokázal střelecky prosadit. Zlom však přišel ve druhé třetině, kdy mladí Zubři otočili skóre z 0:2 na 3:2. Ve třetí třetině už si přerovští dorostenci s chutí zastříleli a nakonec soupeře porazili vysoko 10:2.

HC ZUBR Přerov - Daemwool Trenčín 8:4 (2:0, 3:2, 3:2)

Branky Přerova: Žůrek 2, Kocan, Malínek, Brada, Javora, Loupal, Bachánek.
Nejlepším hráčem Přerova byl vyhodnocen František Žůrek

Jako druhý v pořadí čekal na Zubry Daemwool Trenčín, který byl v podstatě výběrem středního Slovenska. Přerovský tým po celou dobu zápasu potvrzoval větší kvalitu a soupeře nakonec přestřílel v poměru 8:4.

HC ZUBR Přerov - HC Uherský Brod 4:8 (1:2, 1:4, 2:2)

Branky Přerova: Klimecký, Javora, Kocan, Halla
Nejlepším hráčem Přerova byl vyhodnocen Marek Dohnal

Na závěr turnaje změřili mladí Přerovští Zubři síly s domácím Uherským Brodem a utkání rozhodovalo o vítězi celého turnaje. Pořádající tým nasadil na turnaji do boje i své vlastní odchovance, kteří hrají extraligu dorostu za Zlín a Třinec. Naši dorostenci nakonec s Uherským Brodem prohráli 4:8 a skončili na turnaji druzí.

Konečné pořadí turnaje: 1. HC Uherský Brod, 2. HC ZUBR Přerov, 3. Daemwool Trenčín, 4. Hokej Uherský Ostroh

Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhodnocen David Šťastný (HC ZUBR Přerov)