Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Dcera řádí v kabině, Kudělka chválí Zubry. Chci udělat co největší úspěch, hlásí

Dcera řádí v kabině, Kudělka chválí Zubry. Chci udělat co největší úspěch, hlásí
P ř e r o v – Málokdy se stane, že se klubu z Chance ligy krátce před uzavřením přestupového okna podaří přivést posilu se zkušenostmi z finské nejvyšší soutěže, české extraligy i národního týmu. Zubři zkraje roku sháněli náhradu za Josefa Hrabala a takové jméno našli. Tomáš Kudělka je nakopl k lepším výkonům, s ním v sestavě byli rázem silnější. Jak na ledě, tak v kabině. Zlínskému rodákovi se na Hané zalíbilo, přerovské prostředí si užívají i jeho blízcí.

Jak rychle jste měl jasno, že chcete pokračovat?
Když se mi začátkem roku naskytla možnost návratu do Česka, nebylo moc co řešit. S Hanym jsme byli domluvení více méně hned. Už v lednu jsme se dohodli na podmínkách, za kterých budu pokračovat i příští sezonu. Samozřejmě, nesmělo se spadnout nebo nějaký podobný prů**r. V Přerově jsem spokojený, jezdím sem rád. Klub mi v minulé sezoně vyšel vstříc, já jsem zase vyšel vstříc jemu. Mám to blízko domů, můžu být s rodinou.

V lednu jste se minuli s Josefem Hrabalem, který mířil do Znojma. Ovlivnil vás ve výběru angažmá?
S Pepou jsem hrál v Lahti, od té doby jsme kamarádi. O hokeji se bavíme, přesně jsem věděl, do jakého prostředí jdu. Díky Pepovi jsem v Přerově dva roky zpátky v létě trénoval. Napřed jsem se připravoval s áčkem, trenéři Kočus s Grofákem mi to umožnili. Když se pak blížila jejich sezona, přesunul jsem se k juniorce, kterou vedli Dočky s Pavlem Neumanem. Poznal jsem Dočkyho, Hanyho, Přerov mi tehdy dost pomohl. Můžu říct, že v Přerově se hokej dělá dobře. Co se řekne, to se splní. Klub produkuje hodně mladých šikovných kluků, což dokazují poslední drafty.

U Zubrů jste naskočil do závěru náročné sezony, co na něj zpětně říkáte?
V lednu si všechno sedlo a během února jsme uhráli spoustu bodů. I když nám nevyšel pátý zápas čtvrtfinále s Jihlavou, zasloužili jsme si postoupit do semifinále. Škoda, že se to nepovedlo. Sezona mohla být ještě lepší.

Řada hráčů z loňské sezony zůstala, takže tým bude o to silnější?
To uvidíme až na ledě, jak si všechno sedne. Jsem rád, že většina kluků zůstala. Pro následující sezonu je to vždycky lepší. Přišlo několik posil, poskládalo se hodně zajímavé mužstvo. Pevně doufám, že budeme silní.

Zlín v Chance lize? Každý se bude chtít vytáhnout

Výraznou posilou do útoku je David Březina, kterého znáte ze Vsetína. Co může mužstvu dát?
David má s Chance ligou spoustu zkušeností. Za mě to byl vždycky hráč, který produkoval body a dával góly. Pokaždé sice nebyly zrovna hezké, ale to je jedno. Podstatné je, že se dokázal prosadit. Pamatuji si jej ve dvojičce s Tondou Pechancem. Ještě první rok, když s nimi hrál Tůmič (David Tůma – pozn. red.). Jako lajna byli hodně platní. Překvapilo mě, že Vsetín Davida pustil. Pavel Hanák se mě na něj ptal, co si o něm myslím. Řekl jsem jenom pozitivní věci. David je v pohodě, má dobrý charakter. Umí dát gól, navíc je to bojovník.

Působil jste ve Finsku, Chorvatsku nebo Francii. Máte v plánu se do zahraničí ještě někdy vrátit?
To ukáže čas. Na zahraničí nedám dopustit, fyzicky jsem na tom dobře. Hodně je to také o zdraví. Hokej chci hrát, dokud to půjde a bude to mít nějaký smysl. Teď jsem ale v Přerově, s kterým bych se chtěl dostat co nejdál. Minimálně dál, než v loňské sezoně. Řekl bych, že to bude i cíl klubu. Sice jsme to ještě neřešili, ale cíle by podle mě měly být ty nejvyšší. Chci s Přerovem dosáhnout co největšího úspěchu.

Na každém domácím zápase máte skupinu podporovatelů, jak vám to pomáhá?
Jo, to jsou sousedi. Jezdí se na mě dívat. Delší dobu jsem byl pryč, kromě roku a půl ve Vsetíně jsem žil mimo Zlín. Teď jsem doma a mají možnost mě vidět. Jsem za to rád. Podporují mě i táta s dcerou. Když dcera může, pořád je v šatně a řádí tam. Beru ji i na tréninky. Vlastně se dá říct, že vyrostla na stadionu. Ať už to bylo doma nebo v zahraničí.

Do Chance ligy sestoupil Zlín, jak to může pomoci atraktivitě soutěže?
Jako Zlíňáka mě mrzí, že to došlo až tak daleko a Zlín spadl. Patří do extraligy, ne do Chance ligy. To už je ale minulost, teď je to náš soupeř. Na prvoligové poměry postavili kvalitní tým, pro nás to budou pěkná a zajímavá utkání. Každý se na Zlín bude chtít vytáhnout, ne jenom Přerov.