Číslo 47, ale také 600! Jiří Goiš v derby dovršil další stovku zápasů za Zubry

P ř e r o v – Středeční domácí zápas Zubrů proti Frýdku-Místku (17:30) bude mít slavnostní předehru. Útočník Jiří Goiš odehrál v sobotu v hanáckém derby na ledě Prostějova jubilejní 600. utkání za přerovský A-tým. Na ledě proto dostane památeční dres s číslem 600. O důvod víc, proč ve středu dorazit na stadion!

Víkendová hanácká bitva v Prostějově měla pro čtyřiatřicetiletého Goiše výraznou symboliku. Na stejném stadionu odehrál 12. října 2008 premiérový zápas za Zubry (a vůbec mezi muži) a zkraje třetí třetiny se blýskl vítězným gólem. Přerované tehdy ve druhé lize zdolali Prostějov 4:2.

V sobotu se sice zlínský rodák neprosadil, i tak ale Přerovu stejně jako před patnácti lety pomohl k výhře v normální hrací době – tentokrát v poměru 2:1. Na ledě strávil 12 minut a 58 sekund, z toho minutu a 36 sekund v přesilovkách a minutu a 14 sekund během oslabení. Na branku regionálního rivala vyslal jednu střelu.

Není to tak dávno, co Goiš za Zubry odehrál 500. zápas. Připsal si ho v únoru 2021 v zápase v Ústí nad Labem. „Pět set zápasů je pro mě kus života i spousta kamarádů, které jsem kolem hokeje potkal. Hrál jsem s klukama, kteří mě později trénovali, manažerem Hanym i kustodem Meňou. Znám prakticky každou část zimáku,“ řekl Goiš dva roky zpátky poté, co na tréninku dostal speciální dres za půl tisíce startů.

Fanoušci v té době na tribuny hokejových stadionů nemohli kvůli epidemii koronaviru. V první listopadový den rok 2023 ale bude všechno jinak. Zubři se střetnou s Frýdkem-Místkem: soupeřem, kterému Goiš vsítil svůj zatím jediný gól v této sezoně Chance ligy. Tu si také v ročníku 2021/22 – než se vrátil do Přerova – zahrál ve čtyřech utkáních právě za rysy.