ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 3:0 | JUNIOŘI: Přerov - České Budějovice 1:3 | DOROST: Vítkovice - Přerov 5:4 (PP)

Ceremoniál pro Miloše Říhu. Přerovská legenda bude mít na stadionu číslo i tribunu

Ceremoniál pro Miloše Říhu. Přerovská legenda bude mít na stadionu číslo i tribunu
Domácímu zápasu proti Znojmu bude předcházet slavnostní moment. Zubři vzdají poctu svému odchovanci, přerovskému rodákovi a bývalému vynikajícímu útočníkovi a trenérovi Miloši Říhovi. Pod střechu zimního stadionu vyvěsí za přítomnosti jeho dětí a vnoučat symbolický dres s číslem 12, které v Přerově nosil v kategoriích žáků a dorostu. Jižní tribuna (za střídačkami) zase nově ponese název Tribuna Miloše Říhy.

Charismatický muž s přezdívkou „Pytlák“ by právě v den středečního utkání oslavil 65. narozeniny. Pro přerovský hokejový klub udělal mnohé. V sezoně 1995/96 ho jako hlavní trenér dostal až do baráže o extraligu, roku 2018 zase na Hanou přivezl český národní tým, který tehdy vedl.

Od roku 2020 můžete na zimním stadionu v modrém sektoru 102 vidět dvě žluté sedačky. Nejsou tam náhodou. Miloš Říha si na tato místa koupil permanentky PATRON, aby tak podpořil přerovský klub.

Během komerčních přestávek zápasu se Znojmem zazní vzpomínky na Miloše Říhu hlasem jeho někdejšího spoluhráče Josefa Vojáčka.

Úvodní a poslední foto: archiv Českého hokeje, ostatní fota: archiv rodiny Říhovy