ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov 2:6 | JUNIOŘI: Mountfield HK - Přerov 3:2 | DOROST: Třinec - Přerov 3:2

Bez parťáka, zato s novým bytem. Útočník Jan Svoboda zůstává v přerovském týmu

Bez parťáka, zato s novým bytem. Útočník Jan Svoboda zůstává v přerovském týmu
P ř e r o v – Hokejisté Přerova se dohodli na pokračování s útočníkem Janem Svobodou. Třiadvacetiletý rodák z Chomutova, který je kmenovým hráčem Zubrů, odehrál v uplynulé sezoně Chance ligy 53 zápasů s bilancí pěti gólů a deseti asistencí. Na Hané přidá třetí rok, dokonce už si zde pořídil i byt.

„Nerozmýšlel jsem se dlouho. Počkal jsem, až skončí sezona a uvidí se, jak to tady bude. Pak se mi ozval Hany, sedli jsme si, řekli jsme si, co od sebe očekáváme, a domluvili jsme se. Bylo to rychlé,“ říká Svoboda, který v průběhu předchozích dvou sezon v Přerově vytvořil téměř nerozlučnou dvojku s obráncem Ondřejem Ševčíkem.

Ten ale na rozdíl od odchovance chomutovských Pirátů a někdejšího hráče čínského Kunlunu u Zubrů nepokračuje. „Mrzí mě to, ale takový je hokejový život. Věřím, že Ševča si něco najde, bude hrát dobrý hokej a potkáme se na ledě,“ reaguje Svoboda. Bydlení s kamarádem a parťákem z kabiny vymění za bydlení s přítelkyní, která za Přerov hraje volejbal. „Našli jsme si byt od známé, pomohla nám, byla k nám vstřícná,“ pochvaluje si.

Sezona podle jeho slov uplynula lusknutím prstu. „Do Vánoc jsme hráli dobrý hokej a v tabulce jsme se drželi nahoře. Pak nás postihla marodka, měli jsme hodně zraněných a nemocných,“ komentuje Jan Svoboda.

Sám si z prosincového zápasu v Porubě odnesl zlomený prst. „Bylo to dvě minuty před koncem. Soupeřův obránce držel puk, já jsem tam dal hokejku a dostal jsem do prstu. Měl jsem zlomený celý článek,“ popisuje. Na marodce strávil necelé tři týdny. „Snažil jsem se alespoň bruslit na ledě. Když jsem se pak vrátil, proti Zlínu jsem hrál ještě se zlomeným prstem,“ prozrazuje ex-reprezentant v mládežnických kategoriích.

Návrat do sestavy pro něj nebyl snadný. „Potřebovali jsme každý bod, tým jsme měli nabitý, bylo těžší si říct o roli. Snažil jsem se soupeřům brát co nejvíc sil, bruslit, dohrávat souboje, chodit do brány. Určitě jsem ale mohl podávat lepší výkony,“ přiznává Jan Svoboda.

„Honza neměl úplně nejlepší sezonu, ale po sezoně jsme si sedli a věci si vyříkali. Je náš hráč a jsme rádi, že zůstal. Potenciál má a věříme, že naváže na dobré výkony ve své první sezoně v Přerově,“ uvádí sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.