Zubři chtějí natáhnout šňůru vítězství na číslovku 5. Na Hanou přijede Frýdek-Místek

P ř e r o v – Měsíc říjen je pro Chance ligu uzavřenou záležitostí. Během 31 dnů v něm nabídla hned 10 soutěžních kol, se kterými přerovští hokejisté mohou být spokojeni. Dařilo se jim především výsledkově, když prohráli pouze třikrát a ve zbylých sedmi kláních ztratili kvůli jedinému prodloužení pouhý bod. Herně to sice na rozdíl od bodových zisků místy nebylo ideální, v posledních kolech ale mají výkony Zubrů vzestupnou tendenci a kromě čtyř tříbodových výher potěšili své svěřence také dravým, aktivním a ofenzívním hokejem. Zcela v opačné pozici je středeční host z Frýdku-Místku. Ten v této sezoně zaznamenal zatím jednu jedinou výhru. Nezapomeňte, že duel 18. kola začíná už v 17:30 hodin!
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
středa 1.11. 17:30
ZS Přerov

Svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala si v minulém ročníku souboje s rysy příliš neužívali. Urputná hokejová podívaná totiž pokaždé v základní části vynesla vítězství soupeři, který se Zubry ztratil jen dva body. Hanáci si však změnu nemohli načasovat líp. S Frýdkem-Místkem se potkali v předkole play-off, které ve dvou zápasech proměnili v poměrně jasnou záležitost – 5:2 a 4:0. Na další soutěžní souboj si oba celky počkaly do 25. září a vítězně opět navázal Přerov. První třetina přinesla hned dvě branky na každé straně, Zubři pak zásluhou Daniela Indráka (5+3) a Jiřího Goiše (1+1) stanovili vedení, na které už osamocená trefa Nica Geidla (2+0) nestačila.

Rysi v nebývalé krizi. Kabina si ale na vzestup věří

Při letmém pohledu na výsledky Frýdku-Místku v probíhajícím ročníku, by si nejeden prvoligový fanoušek mohl vybavit výkony Kadaně či Mostu několik sezon nazpět. Laši totiž zvítězili z osmnácti zápasů pouze jedinkrát, a to už ve třetím kole. Velké trápení se s nimi tedy táhne už dlouhých čtrnáct zápasů v řadě, což v průběhu mimo jiné donutilo Martina Janečka přepustit post hlavního trenéra Martinu Hrnčárovi.

Na rozdíl od bývalých prvoligistů z Ústeckého kraje se však farma Třince příliš často nepotýká s nedostatečnou výkonností. Vyhýbá se krutým debaklům, naopak často schytává těsné porážky o gól či dva. Jen v říjnových deseti kolech se rysi takto museli před soupeřem sklonit šestkrát, třikrát z toho však pro začátek vytěžili alespoň bod (prohry v prodloužení se Sokolovem, Jihlavou a Pardubicemi B). Frýdek-Místek zkrátka už vícero celkům předvedl, že druhá výhra v sezoně bude pouze otázkou času, dobře hrající Zubři tak nesmějí proti poslednímu týmu tabulky usnout na vavřínech.