Zubři chtějí do elitní šestky. Skvěle sehraný leden zakončí doma proti Frýdku-Místku

P ř e r o v – Není to tak dávno, co se hokejisté prvoligového Přerova po čerstvé změně trenéra nacházeli se 40 body na jedenáctém místě. Od sestupové čtrnáctky je dělilo pouze osm bodů a sledovali, jak se zbylí soupeři pod nimi v tabulce postupně přibližovali. Uplynul měsíc a Zubři se ocitají v naprosto jiné situaci. Léčba trenérem Michalem Mikeskou začala účinkovat, Přerov znovu okusil chuť vítězství a nyní se po devíti výhrách z posledních deseti zápasů o skóre nachází na sedmém místě. Z něj se může posunout až na pátou pozici po středečním duelu, ve kterém na domácím ledě od 17:30 hodin vyzve Frýdek-Místek.
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
pondělí 19.2. 17:30
ZS Přerov

Frýdek-Místek, přestože se v průběhu celé sezony potácí okolo dna tabulky, umí být značně nepříjemným soupeřem. V prvním duelu ubránili Zubři hubený náskok 4:3 a o jeden gól se hrálo také v odvetě na Hané. V prodloužení tehdy rozhodl polský útočník Kamil Walega (20 zápasů, 8+10), který nasbíral za poslední dvě kola bilanci 2+3. Také třetí souboj skončil vítězně pro rysy. Zubři před Vánocemi na moravsko-slezské hranici prohrávali po brankách Daniela Kowalczyka (9+9), Vladimíra Svačiny (11+26) a Radka Veselého (8+14) 0:3, a tak trefa Jiřího Goiše (4+2) v závěru byla už pouze kosmetickou úpravou.

Forma Přerova? Výkony zlepšili také Frýdečtí

Vstup rysů do ligového ročníku byl přímo tragický. Po sedmnácti zápasech měli na kontě pouhých 7 bodů, od začátku listopadu – právě na ledě Zubrů – se ale vzepjali a po 26 kolech operují s bilancí 16 výher (z toho čtyři v prodloužení) a 11 proher (jedna v prodloužení). Zajímavostí je, že červenobílý celek v aktuální sezoně zatím ani jednou nepodstoupil samostatné nájezdy. Suma sumárum, také Frýdku-Místku se daří a jeho lednová bilance, která činí sedm vítězství z deseti kol, je rovněž povedená. Naposledy svěřenci hlavního trenéra Martina Hrnčára uhráli důležitou bitvu na domácí ploše Pardubic B (3:2p) a uspěli proti Zlínu (5:2).

Tahounem, na kterého mohou u řeky Ostravice spoléhat, je bezesporu zmíněný Vladimír Svačina. S 11 brankami a 26 asistencemi je pátý v ligové produktivitě, a to i přestože má Frýdek-Místek výrazné ofenzívní nedostatky. Nastřílel třetí nejnižší počet gólů (105), o to víc ale musí blikat kontrolka u Svačiny – 36letý pravák se totiž přímo podílel na třetině z nich. Co Slezanům pomohlo, jsou pak jednoznačně přesilovky. Ty mají s úspěšností 26,56 % (nejlepší v lize) takřka smrtící a nezřídka kdy, obzvlášť v poslední době, se jim podaří v zápase využít více než jednu. Naproti tomu bude v případě vyloučení stát zase silné přerovské oslabení (84,52 %, druhé nejlepší v lize).

O kapku lepší hokej

Utkání mezi Přerovem a Frýdkem-Místkem se uskuteční v rámci pátého ročníku projektu Nadačního fondu Kapka naděje a hokejové komunity s názvem O kapku lepší hokej. Ten odstartoval v roce 2020 a zaměřuje se na pomoc dětským pacientům s poruchami krvetvorby, které dosud podpořil více než třemi miliony korun. Vybraní hokejisté nastupují v období 31. 1. – 4. 2. v dresech se speciálními oranžovými prvky, brusle a hokejky si doplňují oranžovými motivy, hrají s unikátními puky a trenéři s realizačním týmem nosí stužky. Přispět můžete i vy, a to prostřednictvím dárcovské SMS.