Zubři ztratili dohrávku s Frýdkem-Místkem ve druhé třetině a do první šestky nepronikli

P ř e r o v – Hokejisté Přerova v dohrávce 44. kola Chance ligy prohráli doma s Frýdkem-Místkem 2:3. Zubry sice brzy poslal do vedení Darek Hejcman, rysi ale v rozmezí 26. a 33. minuty skóre díky gólům Jana Výtiska, Michala Hoťka a Kamila Walegy z přesilovky skóre otočili. Daniel Indrák pak v 52. minutě při vlastním oslabení už pouze snížil. Hanáci na vlastním ledě utrpěli první porážku v tomto kalendářním roce a propásli možnost dostat se mezi prvních šest týmů tabulky.
44.kolo, pondělí 19.2.2024
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
2:3
(1:0, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Hejcman (Březina, Pospíšil), 52. Indrák (Ministr) – 26. Výtisk (Svačina, Haas), 30. Hotěk (Krajc, Haman), 33. Walega (Marosz). Rozhodčí: Barek, Grygera – Bezděk, Hanzlík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1165. Střely na branku: 32:39. Zblokované střely: 3:7. Vhazování: 35:22. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
Postava – Kudělka, Němec, Černý, Chroboček, Cubo, Krisl, Adámek – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Dobša, Zembol, Goiš
Mokry – Haman, Havránek, Homola, Urbanec, Kowalczyk, Výtisk, Hrachovský – Svačina, Haas, Walega – Martynek, Marosz, Doktor – Krajc, Veselý, Hotěk – Ramik, Macháček, Geidl

Přerovským hokejistům se v posledních kolech daří skórovat jako první a s brankami často přijdou v úvodních minutách. Nejinak tomu bylo i v dohrávce 44. kola. Zubři se po odrazu od brusle nejprve dostali do protiútoku, který skončil zatlačením Pospíšila do rohu kluziště. Odtud ale přišel přesný pas do jízdy Březinovi, jehož vyraženou střelu procedil mezi betony Mokryho Darek Hejcman. Nepříliš pohledná první třetina dále nabídla sice nepovedenou domácí přesilovku, Pospíšil v ní ale přesto nastřelil tyč. Na opačné straně zase Postava vychytal Macháčka a nepřekonal jej ani Haas.

Druhou třetinu rozehrál Přerov v přesilové hře, Březina ale velmi dobrou pozici v gól neproměnil a tempo začal diktovat Frýdek, který ve 26. minutě nastartoval rychlý obrat. Přerovská obrana nejprve nedokázala vyčistit brankoviště, kde se díky cloně ujala střela Jana Výtiska od modré, a o pár minut později mohli Zubři litovat nevyužité šance Goiše. Rysi se totiž podruhé radovali po střele zdálky, které znovu pomohl clonící hráč. Michal Hotěk ji protečoval za záda Postavy. Kolaps Zubrů pokračoval frýdeckým tlakem, následnou přesilovkou a využitím z hole Kamila Walegy v čase 32:10. Patrně nejhorší přerovská dvacetiminutovka za poslední dva měsíce nakonec skončila „jen“ třemi inkasovanými góly.

Ve třetí třetině Zubrům nešla upřít snaha, o záchranu bojující Frýdek-Místek však zaparkoval své hráče v obranném pásmu a do útoku se příliš nehrnul. Proti jednoduché a účelné hře Přerov hledal recept dlouho, nakonec ho našel v 52. minutě paradoxně v oslabení. Trojice hráčů v červeném upřela oči na Daniela Indráka, za zády jí ale pronikl Ministr, který si puk právě s Indrákem v krásné kombinaci vyměnil, a Mokry neměl v odkryté brance jedinou šanci. Hanáci zatlačili a v závěru hráli dvě a půl minuty bez brankáře, ztrátu po nedobře sehrané druhé třetině už ale nedohnali. Na domácím ledě tak padli poprvé v novém roce.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Bylo vidět, že soupeř hraje o záchranu. Víc chtěl, byl agresivnější v soubojích jeden na jednoho. My jsme dnes nestíhali pohybově, byli jsme pomalí v řešení situací. Některé věci nám tam chyběly, takže jsme to na konci nedotáhli. Mrzí nás to. S jídlem roste chuť a teď jsme trochu čichli k boji o šestku. Tímto zápasem jsme si to ale přibrzdili.

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): Zvládli jsme dohrávku, ale v závěru jsme si ji zbytečně zkomplikovali. Místo gólu z přesilovky na 4:1 dostaneme na 3:2, soupeř se potom rozběhl. Oproti posledním dvěma zápasům jsme ale předvedli diametrálně odlišný výkon. Hlavně ve druhé třetině jsme byli dominantní v pohybu, šancích a koncovce. Dali jsme tam parádní tři góly. Čekají nás ještě čtyři utkání. Chceme do desítky, ale stále jedním očkem mrkáme i dolů, aby se něco nestalo. Klukům chci poděkovat. Po dvou zbabraných zápasech a skóre 1:12 to s námi vypadalo špatně – hlavně psychicky. Jsem rád, že jsme navázali na zápasy předtím, které jsme vyhráli.