Začíná semifinále play off, Zubři míří zítra do Orlové !

P ř e r o v - Po dvou celkem vyrovnaných hanáckých derby ve čtvrtfinále play off, v nichž se štěstí v obou případech usmálo na naše hráče, budou Zubři svou pouť v play off pokračovat už zítra semifinálovým zápasem na ledě týmu HC PLUS OIL Orlová. Olejáři na něm odehráli v letošní sezóně již 21 mistrovských utkání a prohráli jen dvě slezská derby s Opavou a Havířovem. V zápase tedy budou sice mírnými favority, o postup do semifinále však museli bojovat až do poslední chvíle, zatímco Zubři měli oproti nim k regeneraci sil o dva dny více. Proto neváhejte a na zápas, který v Orlové začne v pondělí 21.2.2011 v 18 hodin přijeďte! Svým hlasitým povzbuzováním přidávejte Zubrům energii a pak zde určitě nebudou bez šancí uspět !
HC Orlová - HC ZUBR Přerov
pondělí 21.2. 18:00

Play off 2.ligy 2010-2011 má kvůli chystané baráži o 1.ligu 2011-2012 letos velmi naspěch a nedá svým účastníkům téměř vydechnout. Hraje se neustále každý druhý den a delší přestávku neumožní týmům ani mezi jednotlivými sériemi. Na vlastní kůži to poznali i naši semifináloví soupeři z Orlové. Do čtvrtfinále play off postoupili ze druhého místa a v něm se tak střetli se sedmým Hodonínem. První domácí zápas zvládli bez potíží 5:1, ale v Hodoníně prohráli 3:8, přestože ještě dvě minuty před koncem první třetiny vedli 2:0. Byli tak nuceni odehrát ještě sobotní třetí zápas. Ten se ale hrál opět na jejich ledě a na něm prokázali své kvality. Prakticky celou dobu vedli a měli ho pod kontrolou. Velmi jim psychicky pomohl i gól do šatny sekundu před koncem 1.třetiny, kdy podruhé zvýšili své vedení na dvougólové. Gól na 5:2 do prázdné branky v 59.minutě je definitivně poslal do semifinále. Jejich největší rival, soused nejen zeměpisný, ale i tabulkový - HC AZ Havířov však překvapivě prohrál v rozhodujícím zápase doma s Novým Jičínem 1:2 a jejich soupeřem se tak v semifinále stali naši Zubři. Ti mají v zápase výhodu především v tom, že díky svému vítězství v sérii s Prostějovem 2:0 už nemuseli hrát sobotní hanácké derby a měli přestávku o dva dny delší. V obou zápasech, které byly dramatické prakticky od prvních sekund až do samotného konce, museli dotahovat vedení svých soupeřů a v obou se jim to vždy podařilo. Obě utkání skončila jen těsným vítězstvím Zubrů 3:2, to druhé navíc až po nájezdech. Delší pauza před semifinálem je jistě velké plus, ale mírným favoritem série jsou přesto Orli. Semifinálové zápasy se totiž hrají opět jen na dva vítězné zápasy. Doma si Zubři s Orly sice vždy poradili, ale teď budou hrát doma jen jeden zápas. Případný třetí zápas by se hrál v Orlové a tam nejsou Olejáři zvyklí prohrávat. Naposledy se tak stalo koncem října 2010 v derby s Havířovem. V dalších 14 zápasech doma neztratili ani bod. Zubři ale nejsou bez šancí tuto dlouhou sérii ukončit. Letos zde totiž hráli dvakrát a ve druhém zápase dlouho vedli, o vítězství Olejářů se zasloužila až jejich třígólová smršť ve 44.minutě. Protože postoupit chtějí oba celky, můžeme od všech hráčů očekávat hru s maximálním nasazením a semifinálová série mezi Zubry a Orly tak slibuje zápasy plné dramatických okamžiků a pěkných hokejových akcí. Máme se proto na co těšit.

Projdeme-li si historii vzájemných zápasů obou klubů, zjistíme že tato semifinálová série bude v play off mezi oběma celky teprve první. Všechna vzájemná utkání se tedy odehrála ještě v základních a nadstavbových částech. V posledních 5 letech mají týmy ve vzájemných zápasech stejnou bilanci, oba týmy v nich získaly celkem 30 bodů. Poslední vzájemný zápas se hrál 29.1.2011 v Přerově. Zubři zápas vyhráli 6:3, stejným rozdílem jak Olejáři s nimi doma o 17 dnů dříve (5:2). Ostatní dva letošní vzájemné zápasy skončily vždy dvougólovým vítězstvím domácího týmu.

Důvěru orlovského trenéra Aleše Flašara ve svatyni Olejářů nejspíše získá brankář Dušan Šafránek, ale vyloučit nemůžeme ani Michala Gleicha nebo Stanislava Žídka. V útoku tentokrát neuvidíme nejlepšího orlovského hráče s velmi bohatými zkušenostmi z extraligy i 1.ligy Marka Ivana, který v posledním vzájemném zápase v Přerově neudržel nervy na uzdě a v tunelu k šatnám napadl přerovského obránce Tomáše Vlčka. Vyfasoval tehdy od rozhodčího trest ve hře a od disciplinární komise zákaz startu až do konce semifinále. V útoku ale dělají soupeřovým obráncům a brankářům velké potíže také letošní posily s prvoligovými zkušenostmi Vladimír Luka a David Mikšan nebo olympijský vítěz a účastník několika světových šampionátů David Moravec. Zadní řady ale také před sezónou výrazně posílily, především o bývalé extraligové hráče Miroslava Javína a Filipa Štefanku. Další významnou postavou obrany je také například Alexandr Hegegy.

Sestavy z posledního čtvrtfinálového zápasu:

HC PLUS OIL Orlová: Šafránek - Tomis, Grygar, Mikšan, Blatoň, Studený, Galvas, Škatula, Holuša, Galgonek, Moravec, Valchař, Štefanka, Urbánek, Javín, Luka, Vnenk, Szanpka, Samiec, Kraft, Hegegy

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Musil, Osin, Vlček, Valenta, Ferenc, Novajovský - Kolář, Sprušil, Ševčík - Kočara, Kolařík, Kotásek - Menšík, Sedlák, Ditrich - Kohút, Sršeň, Kundrátek.

Online přenos:

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC PLUS OIL Orlová - HC ZUBR Přerov můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz