Chceme sérii vrátit do Orlové, burcuje tým Daniel Faltýnek

O r l o v á - První měření sil v historii 2. ligy ve vyřazovacích bojích play-off se dnes uskutečnilo na orlovském zimním stadionu v tamější Plus Oil aréně. Domácí hokejisté byli nad síly přerovských Zubrů a zejména po dobré 1. třetině vyhráli poměrem 3:0. Od druhé třetiny byla na straně Přerova vidět však také velká bojovnost a touha odměnit se fanouškům, kterých přijelo velké množství alespoň zdramatizováním zápasu. Touhu celého mužstva vrátit sérii do Orlové vyjádřil v pozápasovém rozhovoru kapitán Zubrů Daniel Faltýnek.
Zubrům první zápas na ledě favorita z Orlové nevyšel zcela podle představ a doslova promarnili 1. třetinu. Začali jsme hodně špatně a v 1. třetině jsme pouze stáli a nebruslili jsme a jen jsme čekali co s námi soupeř udělá. Bohužel mužstvo mají výborný a my jsme hráli špatně, kdy jsme inkasovali zejména po našich chybách 3 góly. Touhu zabojovat o zkorigování výsledku a zdramatizování zápasu byla na Zubrech však patrná. Od druhé třetiny byl zápas vyrovnaný a v některých okamžicích jsme byli i lepší. Bohužel dnes nám tam ty góly nespadly ani z vyložených šancí do prázdné brány a hokej je o gólech a tím to je.

V dalším domácím zápase budou chtít určitě Zubři uspět a vrátit sérii do Orlové. Podle Daniela Faltýnka to není nemožné. Musíme na ně vletět již od začátku, nebát se a nehrát ustrašeně. Je to škoda. Myslím si že jsme zde měli určitě na bod, ale na domácím hřišti do toho prostě musíme dát všechno i kdyby to měl být náš poslední domácí zápas, ale před domácím publikem chceme vyhrát a vrátit sérii sem do Orlové.

Daniel Faltýnek také nepochybuje o tom, že kdyby se Přerovu podařilo sérii vrátit do Orlové mají Zubři šanci postoupit. Určitě. Pokud doma vyhrajeme je to vyrovnaný a šance jsou 50:50 a možná bude výhoda malinko na naší straně, protože domácí budou hrát před domácím publikem a budou mít v uvozovkách "podporu diváků" což doufám, nebude pravda. Pokud to sem ale ještě vrátíme, uděláme vše proto, abychom postoupili dál do finále. Určitě to bude ještě vyrovnané

Také trenér Lubomír Oslizlo viděl příčinu porážky hlavně v nezvládnuté 1. třetině. Myslím si, že o osudu tohoto zápasu rozhodla 1. třetina, kterou jsme prohráli 3:0, kdy jsme soupeři gólové šance přímo nabídli. To by se nemělo stávat. Trenér se také zastavil u zlepšeného výkonu ve 2. třetině a v dalším průběhu zápasu. Od 2. třetiny jsme si vytvořili soustavnější tlak a vytvořili jsme si šance, ale nedokázali jsme brankáře překonat a to si myslím, že rozhodlo. Trenér také vzpoomenul na šance Přerova vrátit sérii na led Orlové. Stoprocentně zde šance je. Doma musíme vyhrát a potom se zde ještě poprat o šanci zahrát si finále dodal lodivod Zubrů Lubomír Oslizlo.