Zubři vezou ze Znojma tři body! Rozhodující branku vsítili ve vlastním oslabení

Z n o j m o – Hokejisté Přerova si v 15. kole Chance ligy poradili se Znojmem na jeho ledě 4:2 a podruhé v řadě zvítězili. Zubři na jihu Moravy čtyřikrát vedli. Na první trefy Vojtěcha Tomiho a Daniela Indráka ještě Orli dokázali odpovědět, ve třetí třetině ale Indrák skóroval při oslabení a přerovský náskok pak ještě do prázdné brány pojistil druhým gólem také Tomi. Hanáci na nováčka soutěže vyzráli i ve druhém vzájemném utkání této sezony.
15.kolo, pondělí 23.10.2023
HC LERAM Orli Znojmo - HC ZUBR Přerov
2:4
(1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Bartko (T. Svoboda, Hruška), 33. Šťovíček (Karlsson, Tejnor) – 8. Tomi, 18. Indrák (Krisl, Chroboček), 48. Indrák (Jakub Svoboda), 60. Tomi (Hejcman, Krisl). Rozhodčí: Bejček, Petružálek – Jindra, Teršíp. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1284. Střely na branku: 44:43. Zblokované střely: 21:24. Vhazování: 52:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Groh – Mareš, Bartko, Tejnor, Remta, Jenáček, Stránský, Zahradníček – Matuš, Hruška, T. Svoboda – Karlsson, Šťovíček, Beránek – Sklenář, Havlát, Berka – L. Adámek, Čermák, Sedláček
Lukeš – Zeleňák, Černý, Krisl, Chroboček, Kudělka, Adámek, Cubo – Jakub Svoboda, Pechanec, Indrák – Mácha, Hejcman, Tomi – Goiš, Zadražil, Chludil – Tarnoczy, Nemec, Jan Svoboda

Ve Znojmě začali Zubři aktivně a ofenzívně naladění. Už po čtyřech minutách hry se ve velké šanci ocitl Pechanec, který sice neuspěl, na první gól se ale Hanáci stejně nenačekali dlouho. V 8. minutě nakopl své brusle podél pravého mantinelu Vojtěch Tomi a zápěstím z pravého kruhu překvapil Groha. Orli brzy srovnali. Po vyhraném buly totiž schoval střelu od modré za tři hráče Jan Bartko. Svoji první přesilovku hosté nevyužili, ve druhé už se však radovali. Krisl vystřelil zdálky bez přípravy a vyražený kotouč zametl z mezikruží do branky Daniel Indrák.

Druhé dějství tak začalo za stavu 2:1 pro Přerov. Počáteční aktivitu Znojma zmrazil faul Tomáše Svobody na Indráka, krátce po polovině zápasu se ale domácí celek dopracoval ke druhému vyrovnání. Velmi dobře sehranou akci na jeden dotek odstartovalo nahození Tejnora pod tlakem na zadní mantinel. To prodloužil mezi kruhy zadovkou Karlsson a Martin Šťovíček překonal Lukeše nad lapačku. Zubři záhy ještě museli do čtyř, po dobu celého utkání však odváděli dobrou defenzívní práci.

Třetí část mohla brzy nabídnout branky na obou stranách. Ani Karlsson, ani Jakub Svoboda ale brankáře potřetí inkasovat nedonutili. Znojmo zamířilo ve 48. minutě do početní výhody, byl to ale oslabený Přerov, kdo byl daleko nebezpečnější. Už na začátku Cubova vyloučení totiž zaváhání Tomáše Svobody využil přerovský Svoboda Jakub. V přečíslení si zaseknutím skvěle udělal prostor a na opačném kruhu našel Daniela Indráka, který pálil z první do horní části branky.

Ve stejném oslabení jel ještě sám na bránu Chludil a o pár minut později znovu Indrák, tomu ale Groh hodil hokejku po puku. Z trestného střílení sice hattrick nezkompletoval, čtvrtá trefa Zubrů nicméně zanedlouho přece jen přišla. Dalším dvougólovým střelcem se v závěru zápasu, který si Přerov pohlídal, stal Vojtěch Tomi střelou do prázdné branky.

Václav Baďouček (HC LERAM Orli Znojmo): Utkání jsme odehráli špatně. Vstup byl pro mě až nepochopitelný. První třetinu jsme se více soustředili na výkon rozhodčích než na náš. To tomu dalo směr utkání. Druhá třetina měla trošku lepší měřítko. Ale od třetího inkasovaného gólů se naše hra úplně zhroutila. Nebyli jsme schopní založit dobrou útočnou akci a bohužel jsme na body nedosáhli. Uděláme si videorozbor a připravíme se na další zápas.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Měli jsme dobrý vstup do utkání. Vytvořili jsme si několik šanci, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Domácí se zvedli tím, že dokázali vyrovnat a ve druhé třetině byli velmi aktivní. V závěru jsme využili toho, že se Znojmo tlačilo dopředu, a měli jsme z toho hodně gólových šancí. Škoda, že jsme je nedokázali všechny využít. Každopádně jsme rádi, že jsme tady vyhráli a bereme tři body.