Chance liga rychle pokračuje. Přerované pocestují na stadion znojemského nováčka

P ř e r o v – Hokejisty Přerova čeká první venkovní odveta v probíhajícím ročníku Chance ligy. Od pondělních 18 hodin se představí na půdě Znojma, které stejně jako Zubři v sobotním kole zvítězilo. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala se budou snažit navázat na těsný triumf nad Kolínem. Ten jim vystřelil 5,4 sekundy před koncem třetí třetiny Darek Hejcman, jenž svůj první gól v této sezoně vsítil právě Orlům.
HC LERAM Orli Znojmo - HC ZUBR Přerov
pondělí 23.10. 18:00
Nevoga Arena

Znojmo se v prvoligové tabulce aktuálně nachází na jedenáctém místě. Nováček soutěže zatím nasbíral čtrnáct bodů – stejně jako desátý Kolín a dvanáctá Slavia. V domácím prostředí nyní bodoval dvakrát v řadě. Nejprve dovedl k remíze v základní hrací době utkání s rezervou Pardubic (1:2p), v sobotu si pak zkraje druhé čtvrtiny základní části dokázal poradit s Jihlavou (3:2).

Orly vede Baďouček, Přerov musel v září otáčet

„Bude to další těžký zápas. Všechna utkání jsou teď o jednom nebo dvou gólech. Záleží, jak se k tomu týmy postaví, soutěž je velmi vyrovnaná. Musíme se zase dobře připravit, snad dovezeme nějaké body,“ říká k pondělnímu duelu útočník Darek Hejcman, který v polovině září rozhodl první vzájemný souboj na přerovském ledě.

Hanákům tehdy ve druhé třetině zařídil vedení 3:1. Znojmo sice skórovalo jako první, Zubři ale vývoj zápasu dokázali otočit. Před Hejcmanem se prosadili Jakub Adámek a David Březina. Jihomoravané následně už jen snížili, když se jim podařilo využít přesilovku.

Lídrem kanadského bodování Orlů, které zkraje října převzal jako hlavní trenér Václav Baďouček, je kapitán Tomáš Svoboda (3+10). O bod méně dosud zaznamenala předsezonní švédská posila Anton Karlsson (5+7). V brance častěji operuje Dominik Groh, jenž zasáhl do dvanácti utkání (průměr inkasovaných gólů na zápas 2,92 / úspěšnost zákroků 91,01 %).