Zubři ve sváteční den přerovského hokeje zdolali Jihlavu a ukončili sérii porážek

P e l h ř i m o v – Hokejisté Přerova ve 24. kole Chance ligy porazili v Pelhřimově Jihlavu 3:1 a po šesti zápasech zvítězili. Za první listopadovou výhrou nasměrovali Zubry ve druhé třetině góly David Březina a David Dobša. V závěru sice snížil Šimon Jelínek, pojistku ale pak při oslabení čtyř proti šesti přidal do prázdné branky Tomáš Doležal. Přerov tak v den 95. výročí založení svého prvního hokejového oddílu oplatil Dukle říjnovou porážku a předskočil ji v tabulce.
24.kolo, sobota 25.11.2023
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 55. Jelínek (Kolář) – 27. Březina (Krisl), 35. Dobša (Ministr), 60. Doležal. Rozhodčí: Hucl, Kostourek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 451. Střely na branku: 32:35. Zblokované střely: 12:10. Vhazování: 49:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Beran – Kočí, Bilčík, Ozols, Dundáček, Dvořák, Kolář, Vala – Cachnín, Bartoš, Čachotský – Šik, Havránek, Štefančík – Brož, Menšík, Harkabus – Jelínek, Handl, Krajc
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Vlach, Mácha – Tarnoczy, Hejcman, Indrák – Dobša, Chludil, Ministr

Přerov byl v úvodu zápasu střelecky aktivnější, navrátilec do jihlavské branky Beran musel řešit pokusy Pechance nebo Tomiho. V podobných situacích pak zblízka neuspěli domácí Menšík a na druhé straně Vlach. Na levý kruh se vytočil bývalý hráč Dukly v dresu Zubrů Mácha, Beran jeho střelu rukou vytěsnil mimo bránu. Zanedlouho se do šance protáhl i Černý, ale mezeru mezi Beranovými betony nenašel. Skóre nezměnil ani Zeleňák, kterého našel Indrák, ani v závěru první třetiny při závaru před přerovskou brankou Cachnín.

Zkraje druhého dějství zaměstnali Berana Březina a vzápětí najíždějící Vlach. U levé tyče se objevil volný Indrák, mířil ale vedle branky. Postava poté zastavil střelu Harkabuse a dorážku Jelínka. Přerov si pomohl přesilovkou, ve 27. minutě ji z hranice pravého kruhu využil David Březina a poslal hosty do vedení. To ještě navýšil David Dobša, který vybojoval puk pro Ministra a z přečíslení zamířil přesně do levého dolního rohu jihlavské branky. Zanedlouho jel sám na Berana Tarnoczy, střelu na levý beton však brankář Dukly dokázal zneškodnit. Jihlava následně přidala, proti obětavě hrajícím Zubrům se však do konce prostřední třetiny neprosadila.

Hanáci se ve třetí části zatáhli a především bránili dvougólový náskok. V přesilovce Jihlavy si Postava poradil jak s ránou bez přípravy od Jelínka, tak s možností Bartoše. Dukla snížila pět minut před koncem normální hrací doby. Kotouč se od bránícího Pechance odrazil k volnému Šimonu Jelínkovi, který se před přerovským brankářem nemýlil. Pak navíc fauloval Hejcman a domácí sáhli k přesilovce šest na čtyři s prázdnou bránou. Tu ale 43 sekund před sirénou zdálky trefil Tomáš Doležal a definitivně rozhodl o výhře Zubrů.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Přerov dnes zaslouženě vyhrál, dvě třetiny byl jasně lepší. První třetina skončila 0:0 jen díky zákrokům našeho gólmana. V druhé třetině jsme dostali gól v oslabení, pak ještě jeden. První dvě třetiny z naší strany nebylo vůbec nic. Ve třetí třetině už jsme se do nějakého tlaku dostali, pět minut před koncem jsme snížili. Bohužel, i když jsme dostali přesilovku, tak jsme ji nedokázali využít a vyrovnat. Ale hrát jen 20 minut za zápas… Přerov zaslouženě vyhrál a my mu gratulujeme.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Přijeli jsme v nelehké situaci, řada porážek zanechala stopu na týmu. Trápí nás proměňování šancí, což bylo vidět v první třetině, kdy jsme měli dobrý vstup do utkání a spoustu příležitostí, ale nic se nechytlo. Byli jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo využít přesilovku. Pak ale ve třetí třetině domácí vystupňovali tempo. Postava byl vynikající, ale musím pochválit i celý tým za obětavost. Takto musíme hrát s každým soupeřem, protože v této soutěži jiná cesta není.