Zubři musejí zabrat. V Pelhřimově se utkají s Duklou Jihlava, které půjčili brankáře

P ř e r o v – Nepříjemné a neúspěšné období prožívají v listopadu hokejisté Přerova. V posledních šesti zápasech, mezi které se vklínila reprezentační přestávka, získali pouze dva body. Kvůli tomu klesli v průběžné tabulce Chance ligy na deváté místo, ještě zkraje měsíce přitom byli pátí se ztrátou pár bodů na třetího. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala tak potřebují přerušit sérii porážek a téměř po měsíci opět zvítězit. V sobotu pocestují do Pelhřimova, kde hraje domácí zápasy jejich tabulkový soused Jihlava. Utkání startuje v 16:30.
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
sobota 25.11. 16:30
ZS Pelhřimov

Zubři na víkendového soupeře ztrácejí v prvoligovém pořadí dva body. Aktuálně osmá Dukla nedávno prohrála pět ze šesti duelů, v minulém kole ale vynulovala rozjetou rezervu Pardubic a zvítězila 3:0. Díky tomu Přerov v tabulce předskočila, Hanáci se v sobotu budou snažit o totéž. Navíc budou chtít Jihlavě vrátit porážku z první poloviny října. Doma tehdy nepodali dobrý výkon, a i když skórovali jako první, Horákům podlehli 1:3.

Kanadské bodování jihlavského týmu vede jednačtyřicetiletý veterán, ale stále výborný bruslař Tomáš Čachotský (7+9). Kapitán Dukly se dvakrát trefil právě v prvním vzájemném souboji s Přerovem. Na konci první třetiny vyrovnal a ve druhém dějství se pak postaral také o nakonec rozdílovou branku. O dva body (respektive góly) méně nasbíral Čachotského jmenovec Tomáš Havránek (5+9), na nějž pro změnu ztrácí jednu asistenci Otakar Šik (5+8), který se v sezoně 2021/22 mihl v dresu Zubrů.

Daleko výraznější spojitost mezi Přerovem a celkem z Vysočiny představuje Marek Stuchlík. Dvacetiletý brankář plnil na Hané převážně roli dvojky za Michalem Postavou, v polovině listopadu jej ale Zubři uvolnili na měsíční hostování právě do Dukly. Ta jeho příchodem vyřešila svízelnou situaci v brankovišti, kterou způsobily zdravotní problémy jejích gólmanů. Stuchlík Jihlavě vychytal výhru na půdě pražské Slavie 5:4 po prodloužení, ve středečním zápase v Chrudimi proti Pardubicím B však musel po jedenácti minutách kvůli zranění kolene střídat. Zbytek utkání hájil branku Ondřej Chaloupek.