Ml.dorost bojoval s Porubou hlavně s jejím kapitánem

P ř e r o v - Extraligová soutěž mladšího dorostu se zápasem ve Vítkovicích přehoupla do své druhé poloviny a v ní jako první přivítali Zubři na svém ledě celek z Poruby. Byl takovou domácí generálkou před nejdůležitějším zápasem sezóny se Šumperkem, který zde bude hrát za týden. Mezi hráči Poruby "vyčníval" nade všechny své spoluhráče především jejich kapitán Tomáš Rataj. Z 8 gólů co Poruba vstřelila byl pouze jediný, o něž se nějak nepřičinil (5 branek a 2 asistence). Svému ostravskému soupeři odolávali Zubři téměř celou první třetinu. Poruba měla tlak, ale stále se jí nedařilo skórovat. Až v 19.minutě uhodilo. Ratajova střela se odrazila od břevna a za brankovou čáru ji dopravil Lisa. O 22 sekund později přihrál Rataj na další gól , který vstřelil Demel. Bouře ostraváků pokračovala i krátce po začátku 2.třetiny, během jejich prvních 92 sekund zvýšili už na 0:4 a pouze na třetím gólu neměl ostravský kapitán žádnou zásluhu. Golovu přihrávku zužitkoval Gelnar. Všechny ostatní góly Poruby už střílel pouze kapitán Rataj. Za stavu 0:4 se ještě dokázali Zubři zvednout a zásluhou Medka, který se ve 25.minutě trefil mezi betony klečícího gólmana hostí Hermana, Fuksy v 38.min., jehož střelu týž gólman lapačkou jen mírně nadzvedl a puk spadl za něj a Lisy z boku ve 41.min., snížili až na 3:4, ale zbytek utkání už ovládali zase hosté. Přestože Zubři prohráli 4:8, herně to nebylo nejhorší a pokud zahrají takto i příští neděli, měli by Šumperk snad zvládnout.
20.kolo, neděle 12.12.2010
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
4:8
(0:2, 2:2, 2:4)
Góly: 25.Medek, 38.Fuksa (Medek), 41.Lisa (Grygera, Gremlica), 58.Grygera (Červínek)- 19.Pěnčík (Rataj), 19.Demel (Rataj), 21.Gelnar (Gola R.), 22.Rataj (Pěnčík, Kropka), 44.Rataj (Pěnčík), 47.Rataj, 51.Rataj (Balcar), 58.Rataj. Rozhodčí: Lakomý (Zatloukal, Klvač. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 3:4, 3:7, 4:7, 4:8.
Trelc - Běhal, Kundrátek, Duda, Vyhňák, Daniš, Červínek, Gremlica, Lisa, Václavíček, Karola, Padalík, Medek, Fuksa, Siegel, Ministr, Šesták, Grygera, Blahunek
Herman (38.Sroka) - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Sikora, Štěpán, Trefil, Gelnar, Gola P., Gola R., Gřeš, Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Rataj, Seget