Zubři se už v pátek v Opavě pokusí vybojovat postup

P ř e r o v - Třetí zápasy čtvrtfinálových sérií play-off již určily první dva postupující týmy. Jsou jimi dva nejlepší celky základní části soutěže Havířov a Karviná. Již v dalším zápase se k nim mohou připojit i Zubři. Pokud by se jim to podařilo, velmi by jim to přišlo vhod, protože by před semifinálem play-off získali alespoň krátkou přestávku, která by jinak nenásledovala a hned po dvou dnech by se pokračovalo. Šanci však stále ještě neztratili ani Slezané a pro svůj postup udělají vše. Tento zápas se bude navíc hrát na jejich ledě v pátek 24.2.2012 od 18 hodin. Tam se Zubrům v posledních 4 letech příliš nedaří a Opava navíc bude nucena hrát na doraz. Každý fanoušek, který "dýchá" pro Meo a má trochu čas, proto do Opavy pojede a nezapomene doma ani své hlasivky. Dokažte, že jste jedním z nich!
HK Opava - HC ZUBR Přerov
pátek 24.2. 18:00

Po třech odehraných kolech ve čtyřech sériích již známe dva postupující týmy. S naprostým přehledem postoupil Havířov, který svého soupeře z Frýdku-Místku doslova "roznesl v zubech", když ho nejen doma, ale i na jeho ledě vyprovodil z ledu dvoucifernými debakly a celkově ho porazil na zápasy 3:0. Druhým jistým postupujícím celkem je Karviná. Ani ona v zápasech ani jednou nezaváhala a v sérii zvítězila bez ztráty kytičky 3:0, byť ne tak extrémně jednoznačnými výsledky jak Havířov. A právě ona by se stala semifinálovým soupeřem našich Zubrů, pokud se jim podaří Slezany alespoň v jednom z nastávajících zápasů porazit.

K postupu do semifinále mají sice blíže než Opavané, ale cesta k semifinálové bráně bude ještě velmi strmá a trnitá. Pro Opavu bude hrát to, že hraje na svém ledě a tam se už celé 4 sezóny Zubrům nepodařilo zvítězit po 60 minutách hry. "V Opavě to bude zase trochu jiný zápas. Hraje se tam úplně jinak, než u nás doma. Jedeme tam s náskokem jednoho vítězství a budeme hodně rádi, když to zvládneme. Čeká nás ale těžký úkol, protože Opava se samozřejmě jen tak nevzdá a bude bojovat." sdělil redakci pár slov k pátečnímu zápasu asistent trenéra Lubomír Václavíček. Zubři tam sice neuspěli ani v pondělním čtvrtfinálovém utkání, ale alespoň se ujistili, že to možné je. Budou si moci dovolit hrát ve větším klidu než jejich soupeř a třebaže si doposud domácí týmy zápasy na svém ledě vždy pohlídaly, Zubrům se to dařilo v Přerově daleko snadněji, než Slezanům v Opavě. S taktikou ze druhé půle pondělního zápasu by mohli Zubři v pátek konečně smůlu na zápasy v Opavě prolomit.

Sestavy z minulého zápasu:

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Krajíček, Pospíšil, Ferenc, Vlček, Pala, Faltýnek, V. Sklenář - Herman, Brančík, Ditrich - Blinka, Hanák, Kotásek - Kolář, Sakrajda, Kolařík

HC Slezan Opava: Šafránek - Kukol, Tichý, Bednárek, Mosler, Kysela, Vrábel, od 16. Tůma, od 58. Jurčík - Pavelek, Koschatzký, Vítek - Kocián, Polok, B.Herman - Grofek, Měch, Černý (21. Wolf) - od 58. Jelen, Džemla

Online přenos:

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC ZUBR Přerov - HC Slezan Opava můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz