Zubři chtějí ukončit sérii porážek. Ve středu zamíří na led čtvrtých Litoměřic

P ř e r o v – Chance liga běží naplno už dva měsíce, během kterých ze svého programu ukrojila 20 soutěžních kol. Až v tom posledním dvacátém, kdy nestačili na Porubu, se přerovským hokejistům poprvé stalo, že prohráli ve třetím utkání po sobě. Před reprezentační přestávkou totiž padli ještě s Frýdkem-Místkem a Vsetínem. Sérii porážek nyní chtějí utnout na čísle 3 a poprvé v listopadu tak zaznamenat zelený výsledek. Proti nim budou stát od středečních 17:30 Litoměřice.
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
středa 15.11. 17:30
Kalich Arena

Souboj osmého kola, jenž se uskutečnil na Hané na začátku října, zahájili Zubři herní situací, ve které se jim v této sezoně vůbec nedaří. K tomu, že z dvaceti zápasů vytěžili pouze osm přesilovkových tref (11,59 %), sice přispěli nevyužitím hry v pěti proti třem, středeční hostitel se však potýkal se špatnou disciplínou (9 vyloučení) a v 18. minutě z hole Vojtěcha Tomiho (4+2) v dalším oslabení inkasoval. V polovině zápasu pak oslavil první trefu za Zubry Patrik Tarnoczy (1+0) a v závěru pečetil vítězství 3:0 do prázdné branky Jakub Svoboda (3+6). Brankář Michal Postava (94,81 %) si poradil se všemi 31 střelami.

Souboj Přerova s Litoměřicemi byl však pro svěřence Miroslava Přerosta a Františka Ptáčka budíčkem, kterým se nastartovali na parádní říjnovou sérii. Vítěznou šňůrou čítající celkem 8 výher se vyšvihli z desátého místa až na třetí příčku díky zisku 23 bodů. „Na bedně“ ale kališníci dlouho nevydrželi, následně totiž třikrát po sobě skončili bez bodu, když neuspěli v Třebíči (2:3), s Pardubicemi B (0:5) a s Porubou (0:4). Další vysokou porážku ale v pondělí odvrátili. Přestože ve 27. minutě prohrávali s Jihlavou už 0:3, dokázali ještě do konce druhé třetiny srovnat a bonusový bod urvat v prodloužení (4:3p).

Významný podíl mají na litoměřickém vzestupu dobře sehrané přesilovky. S úspěšností přesahující 22 % je v Chance lize lepší pouze Poruba a jedním z faktorů severočeské útočné síly je Přemysl Svoboda (6+11). 23letý forvard už v minulém ročníku dokazoval, že se na něj Litoměřice mohou spolehnout. Důležitou roli měl v modrobílém dresu také Tomáš Guman, ten však nedávno zamířil do Slavie. Kališníci mají ale další ofenzívní postavy v podobě Riku Sihvonena (5+12) a Filipa Kuťáka (7+5). Pod průměrem se naopak nachází litoměřické brankoviště.