Základní část míří do poslední čtvrtiny, v sobotu jedou Zubři vyzvat Frýdek-Místek

P ř e r o v – Středeční kolo uzavřelo třetí čtvrtinu základní části, proto nic nebrání tomu, aby o tomto víkendu odstartovala čtvrtá, která již bude poslední. Zbývající počet zápasů se tak neustále snižuje a v boji o play-off bude situace čím dál více houstnout. Stále je však ještě ve hře spousta bodů. Cílem výjezdové trasy bude tentokrát Poruba, kde má letošní azyl mužstvo Frýdku-Místku. Utkání 34. kola začne v 17 hodin a Zubři i tentokrát očekávají na tribunách své fanoušky!
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
sobota 18.1. 17:00

Sobotní úvod poslední čtvrtiny základní části bude ve znamení utkání Frýdek-Místek – Přerov. Hole tak zkříží dva soupeři, kteří to v tabulce od sebe nemají vůbec daleko. Je mezi nimi pouze čtyřbodový rozdíl, proto zápas můžeme směle označit za hodně důležitý. Spojitostí je navíc to, že obě mužstva nedokázala ve svých středečních kláních skórovat. Zubři fotbalovým výsledkem 0:1 padli ve Valašském Meziříčí a frýdecký tým okolo trenérů Radima Nečase a Jaroslava Havlíka podlehl 0:4 Hodonínu.
Poslední zápasy soupeřů

Valašské Meziříčí – Přerov
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 56. Škutchan R. (Kubáč, Hartmann)

Frýdek-Místek – Hodonín
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 17. Kříž (Špok, Miklík), 24. Jurásek (Kulich), 39. Miklík (Kříž, Škorík), 51. Jurásek (Peš, Skočovský)

Pro Zubry bude utkání rehabilitací za velmi nepodařené vystoupení ve Valmezu. Na ledě Bobrů přerovský tým nezopakoval zlepšující se výkony. "Je potřeba se vrátit ke hře, která se nám poslední měsíc dařila. Jedním zápasem jsme ji přerušili a kluci ho musí hodit za hlavu. Určitě soupeře nepřehrajeme tím, že jsme dobří hokejisti. Musíme k výkonu přidat takovou tu nadstavbu v podobě bojovnosti a hlavně chuti střílet góly," uvedl trenér Vladimír Kočara.

S Frýdkem se Zubři potkají mezi mantinely letos už počtvrté. V předchozích zápasech vždy platilo, že vítězem byl domácí tým. MEO Aréna nabídla výhry Zubrů 4:2 a nedávno 6:5, porubský azyl byl zase výsledkem 4:2 nakloněn frýdeckému mančaftu. Věřme tedy, že body ze čtvrtého duelu pro sebe ukořistí hostující tým.

Frýdek-Místek nemá zcela jasnou brankářskou jedničku, proto se Daniel Chvostek a Andreas Kubáň téměř pravidelně střídají. Více odchytaných minut má druhý jmenovaný. V obraně doslova září skvělou bilancí Milan Ovšák (3+21) a až obrovskou ztrátou za ním je dvojice beků Milan Gajda (2+5) - Michal Krutil (2+5). Další pozice pak patří mladému Davidu Čintalovi (0+4).

Největší útočnou zbraní je Marek Ivan (19+11). Známého bouřliváka není třeba více představovat. V počtu kanadských bodů jsou pak za ním seřazeni Ondřej Sluštík (8+15), Vít Stránský (8+15), Petr Slovák (12+9), nadějný mladík Jakub Mach (12+8) nebo David Samiec (3+11).

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Frýdek-Místek: Kubáň (51. Chvostek) – Samiec, Podešva, Čintala, Ovšák, Měkýš, Gajda, Gogolka, Ivan, Stránský, Richter, Kopún, Mach, Vacula, Sluštík J., Mamula

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Tomeček, Kudělka, Janota, Šťastný R. – Goiš, Sedlák, Kovařík – Ditrich, Brančík, Haloda – Blinka, Šťastný D., Málek – Školoud, Kolář, Kundrátek

On-line přenos

Utkání HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com