Rozjetí Zubři razí cestu pro další body na led Prostějova. Je tady hanácké derby číslo 4

P ř e r o v – První kalendářní měsíc nového roku je pro přerovské hokejisty zatím snovým. V lize teď mají bezkonkurenčně nejlepší bilanci, když v posledních pěti zápasech posbírali všechny body a se skvělým skóre 14:4 si na pozicích zaručujících předkolo play-off udělali solidní polštář. Před tím, než Chance ligu přeruší poslední reprezentační přestávka, stihnou Zubři odehrát ještě trojici duelů, ve kterých budou chtít výbornou formu potvrzovat dál. Jejich prvním soupeřem ze zmíněné trojky je úhlavní rival z Prostějova. Souboj na ledě západního souseda začíná v sobotních 17 hodin, přijeďte modrožlutou skvadru podpořit!
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
sobota 27.1. 17:00
ZS Prostějov

Hanácká derby, která byla sehrána v rámci probíhající sezony, měla hokejově poměrně jednoznačný průběh. Zubři však, přestože většinou navrch neměli, dokázali ve svátečních soubojích ukořistit čtyři body, o jeden méně než Jestřábi. Ti dokázali v samém závěru prvního střetu srovnat a poté uzmout výhru v prodloužení (4:3p), o gól se pak hrálo také v Prostějově – tam se zrodila výhra Přerova 2:1.

Dosud poslední vzájemný souboj zachytil tým se zubrem na prsou ve špatné formě. Do vedení šel sice po gólu Daniela Indráka (11+8) právě on, vyrovnat ale dokázal Tomáš Jáchym (3+6), na kterého navázal ve 43. minutě nejčastěji bodující hráč Jestřábů Zdeněk Doležal (21+16). Navzdory skóre, které naznačovalo vyrovnanou bitvu, diktovali tempo hry hosté, a ti si díky trefám do prázdné branky Viléma Buriana (6+5) a Petra Haška (5+12) připsali zasloužené vítězství. To bral zatím vždy hostující celek, Přerovští se tak pokusí tento trend udržet i nyní.

I přes nevyrovnané výkony se Jestřábi drží vepředu

Prostějovu se značně vydařil start soutěže. V něm se probojoval do předních pater tabulky, která už neopustil, a přestože v posledních týdnech nemá konstantní formu, na třetím fleku se drží dál. Lví podíl má na tom čtvrtý nejproduktivnější útok soutěže, který nastřílel o 32 branek více než Přerov (124), a silné individuality v něm – hned šest Jestřábů stihlo přeskočit 20bodovou hranici. Vedle zmíněného Doležala umí zakončit také Jan Veselý (15+11) nebo Jiří Fronk (10+11), rozdat puk spoluhráčům zase Tomáš Hanousek (9+19) nebo Jakub Illéš (6+22). Proti kompaktní a skvělé defenzívní činnosti Zubrů to ale Prostějovští nebudou mít vůbec lehké.