Zubry vyrovnání z konce třetí třetiny nepoložilo, z Kolína vezou výhru za dva body

K o l í n – Hokejisté Přerova na začátku druhé poloviny základní části Chance ligy zvítězili, ve 27. kole předčili Kolín 3:2 po prodloužení. Zubři během druhé třetiny po brankách Joshuy Máchy a Daniela Indráka otočili stav, o těsné vedení však přišli při závěrečném oslabení čtyř proti šesti. V následném prodloužení byli Hanáci aktivnější a druhý bod jim vystřelil Vojtěch Tomi. Přerov tak kozly porazil podruhé v řadě.
27.kolo, sobota 2.12.2023
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
2:3p
(1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Dlouhý (Skořepa), 59. Skořepa (Ouřada, Š. Němec) – 28. Mácha (Tomi, Vlach), 39. Indrák (Nemec), 64. Tomi. Rozhodčí: Barek, Mejzlík – Maňák, Štěpánek. Vyloučení: 1:4, navíc Krisl (Přerov) trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 645. Střely na branku: 16:31. Zblokované střely: 4:1. Vhazování: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Soukup – J. Šedivý, Hampl, Š. Němec, Piegl, Gaspar, Pinkas, Naar – Král, Koukal, Vrhel – Pajer, Skořepa, Dlouhý – Ouřada, Morong, Síla – Gajda, Moravec, D. Šedivý
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl, F. Němec – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Vlach, Mácha – Goiš, Nemec, Indrák – Dobša, Chludil, Ministr

Úvod třetího souboje Přerova s Kolínem patřil spíše prvně jmenovanému. Zabezpečená obrana dávala Zubrům více prostoru směrem do útoku a vybojovali si také přesilovku. Více musel sice zasahovat Soukup, domácí se ale osmělili a v 10. minutě šli do vedení. Adam Dlouhý předvedl důraz na brankovišti, kde kopl do kotouče bruslí, regulérnost branky mu ale zajistilo následné postrčení holí. Zblízka mohl poté srovnat Ministr nebo Krisl, který předvedl pěknou individuální akci, více branek už ale první dějství nenabídlo.

Start druhé třetiny vyšel také lépe Zubrům, kteří diktovali tempo a vytrvale ostřelovali Soukupa. Kýžené srovnání takřka viselo ve vzduchu a přerovští hokejisté se jej zaslouženě dočkali v čase 27:23. Bleskově a přesně sehraný přechod do útoku rozhodil kolínskou obranu, a tak se Tomimu před brankou zjevil osamocený Joshua Mácha, který doklepával puk do sítě. Kolín zahodil dvě tutovky před odkrytou brankou a hosté si před koncem třetiny vybojovali vedení. Gaspar chyboval na modré, Nemec zachytil kotouč a do úspěšného samostatného úniku vyslal Daniela Indráka.

Hanáci putovali hned po začátku třetí třetiny do čtyř a srovnávací gól měl na hokejce Koukal, který však netrefil. Bojovný hokej plný osobních střetů Zubrům vyhovoval a ze hry měli více. Kolínští se nemohli k ničemu zajímavému propracovat, naopak Přerov sehrál v 53. minutě krásnou akci po ose Pechanec – Březina – Doležal. Poslední jmenovaný neproměnil, naopak domácí udeřili minutu před koncem z přesilovky. V ní si nejprve vytvořili velký tlak a skvělá obětavost Krisla na brankové čáře je držela od bodů, záhy však po buly sjel kotouč Štěpánu Němcovi směrem k Josefu Skořepovi a jeho pokus zapadl do Postavovy branky.

V prodloužení sice drželi kotouč prakticky jen Zubři, rozhodující trefa však přišla po špatném pasu Dlouhého, který v brejku bekhendovým blafákem potrestal Vojtěch Tomi.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Začali jsme dobře, po první třetině jsme vedli 1:0 a chtěli jsme přidat další branky. Ve druhé třetině jsme ale absolutně vypadli z rytmu, soupeř nás přehrál a zaslouženě se dostal do vedení. Věděli jsme, že musíme zapnout motory na plné pecky a udělat všechno možné pro to, abychom srovnali. Povedlo se nám to ze závěrečné power-play a jsme za to moc rádi. V prodloužení jsme bohužel tahali za kratší konec. Když se nám po třech minutách konečně podařilo získat puk, při rozehrávce jsme ho ztratili a soupeř to potrestal. Chtěli jsme z tohoto utkání získat více bodů, ale zaplaťpánbůh, že bereme aspoň ten jeden.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Domácí se paradoxně dostali do vedení z ojedinělé příležitosti. Naše hra byla dobrá, tak jako v posledních zápasech, trápí nás ale proměňování šancí. Po celý zápas jsme však byli lepší, potom nás srazila pod tlak přesilovka soupeře. Podařilo se mu z ní vyrovnat, ale individuální akce Vojty Tomiho v prodloužení byla perfektní. Zaslouženě jsme si odvezli aspoň ty dva body, protože mohly být tři.