Zubrům nestačilo ani třígólové vedení. Doma po kolapsu ztratili zápas se Znojmem

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 28. kole Chance ligy vedli na domácím ledě nad Znojmem už 3:0, v poslední třetině ale čtyřikrát inkasovali a nakonec s Orly prohráli 3:5. Zubry potkal kolaps a nováčkovi druhé nejvyšší soutěže poprvé v aktuální sezoně podlehli. Hanákům tak nepomohly ani dvě branky Tomáše Doležala a gól Davida Chrobočka.
28.kolo, středa 6.12.2023
HC ZUBR Přerov - HC LERAM Orli Znojmo
3:5
(1:0, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 4. Doležal (Vlach), 25. Doležal (Březina, Pechanec), 28. Chroboček (Hejcman) – 31. Svoboda (Tejnor, Šťovíček), 48. Matuš, 50. Berka (Zahradníček, Adámek), 54. Šťovíček (Jenyš, Bartko), 59. Adámek (Zahradníček). Rozhodčí: Grygera, Kostourek – Bezděk, Polák. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 774. Střely na branku: 31:26. Zblokované střely: 2:1. Vhazování: 35:32. Průběh utkání: 3:0, 3:5.
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl, Němec – Březina, Doležal, Pechanec – Tomi, Vlach, Mácha – Goiš, Hejcman, Indrák – Dobša, Chludil, Ministr
Durný (28. Groh) – Bartko, Zahradníček, Bukač, Tejnor, Remta, Jenáček, Horváth – Jenyš, Šťovíček, Svoboda – Matuš, Berger, Beránek – Adámek, Hruška, Berka – Masař, Čermák, Sedláček

Zubři byli v první třetině aktivnější, prosadili se však paradoxně při vlastním oslabení. Po průniku Vlacha dorazil puk do brány Tomáš Doležal. V dalších šancích Ministra i Hejcmana vychytal Durný, Krisl zase těsně minul vzdálenější tyč. Znojmo výrazněji zahrozilo až při vyloučení Indráka krátce před přestávkou, kdy Bartko z první těsně minul prázdnou branku.

Orli si do druhé části přenesli minutu a půl početní výhody, využít ji ale nedokázali. Ve 25. minutě podruhé skóroval domácí Tomáš Doležal, Durného tentokrát překonal po krátké skrumáži u pravé tyče hostující branky. V další přesilovce Znojma mohl snížit Šťovíček, Postava se však proti němu zvládl rychle přemístit. Gólem vzápětí neskončil ani závar po nahození Zahradníčka.

Potřetí naopak udeřil Přerov, David Chroboček se prosadil z otočky a vyhnal Durného na střídačku. Jihomoravané smazali Postavovo čisté konto až po polovině zápasu. Tejnorův pokus po vhazování gólman Zubrů vyrazil k projíždějícímu Tomáši Svobodovi, od nějž se kotouč odrazil do brány. Hanáci si pak v závěru prostřední třetiny nepomohli dlouhou čtyřminutovou přesilovkou a ve třetím dějství je to mohlo mrzet.

Znojmo totiž přidalo a během dvou minut srovnalo. Nejprve potrestal Vlachovu chybu Radim Matuš a následně protečoval puk až za Postavova záda a brankovou čáru Marek Berka. Teprve poté se domácí trochu probudili, zakončení Doležala zastavil střídající brankář Orlů Groh koncem betonu. Hosté však v čase 53:53 dokonali obrat, z hranice pravého kruhu prostřelil Postavu zápěstím Martin Šťovíček. Přerov sice v závěru sáhl ke hře v šesti, jenže pouze popáté inkasoval. Do prázdné brány se trefil Lukáš Adámek.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Je to nepochopitelný kolaps. Polovina zápasu výborná, ale proměňování šancí bylo na to, co jsme si vytvořili, slabé. Dneska jsme měli jednoznačně vyhrát. Je to neúspěch.

Jiří Beroun (HC LERAM Orli Znojmo): Vstup do zápasu se nám nepovedl, inkasovali jsme ve vlastní přesilovce. Potom jsme byli všude pozdě, nedostupovali jsme hráče a nefungoval nám forčeking. Trápili jsme se s tím půlku utkání. Ve druhé třetině už jsme měli náznak tlaku, ale hra byla vyrovnaná. Ve třetí třetině jsme si za stavu 1:3 řekli, že po soupeři začneme víc chodit. Z forčekingu jsme snížili a po pěkné akci vyrovnali. Skóre se nám povedlo otočit, ale potom to zase bylo nervózní. Musíme se naučit takové zápasy vyhrávat. Doma jsme měli sérii, kde jsme vedli a vždycky to ztratili. Kluci potřebují dostat sebevědomí. Teď bylo vidět, že to z nich spadlo. Musíme se od toho odrazit a začít předvádět výkony, které potřebujeme.