Zubři v premiéře pod Mikeskou podlehli Prostějovu, v derby se opět radovali hosté

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 30. kole Chance ligy prohráli doma s Prostějovem 1:4 a v prvním zápase pod novým trenérem Michalem Mikeskou tak nebodovali. Skóre otevřel při přesilovce pět na tři Daniel Indrák, ve 36. minutě pak vyrovnal Tomáš Jáchym. O výsledku rozhodla poslední třetina, obrat Jestřábů dokonal v početní výhodě Zdeněk Doležal a třetí vítězství hostů v hanáckých derby této sezony v závěru potvrdili trefami do prázdné brány Vilém Burian a Petr Hašek.
30.kolo, pondělí 18.12.2023
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 21. Indrák (Hejcman, Černý) – 36. Jáchym (Maruna, Veselý), 43. Z. Doležal (Veselý, Hanousek), 58. Burian (Hašek, Krejčí), 60. Hašek (Burian, Kubeš). Rozhodčí: Cabák, Kubičík – Mikšík, Veselý. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1586. Střely na branku: 22:34. Zblokované střely: 2:5. Vhazování: 35:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, T. Doležal – Tomi, Vlach, Jakub Svoboda – Goiš, Hejcman, Indrák – Ministr, Chludil, Mácha
Štipčák – Poledna, Hanousek, Forman, Pohl, Kubeš, Krejčí – Illéš, Hašek, Z. Doležal – Veselý, Jáchym, Jiránek – Slanina, Pitule, Račuk – Ostřížek, Venkrbec, Burian – Maruna

Proti papírově silnějšímu soupeři začali Zubři nebojácně. Před zbrklostí měla na obou stranách přednost spíše rozvážnost, i tak si ale domácí vytvořili velkou šanci už ve druhé minutě. Do rychlého brejku se dostal Cubo, jeho střela ale i s přispěním dojíždějícího soupeře na zádech letěla mimo branku. Do patnácté minuty nevyčníval ani jeden celek, to se ale poté změnilo. Prostějov ve vlastním oslabení ujel do přečíslení a po následném závaru v brankovišti Zubrů dorážel Maruna, branka ale nakonec nebyla uznána, jelikož padla po přerušení hry.

Prostějov si tlak do druhé třetiny nepřenesl. Faulem Buriana se naopak rázem ocitl ve třech a na přerovskou převahu nestačil. Kombinaci zakončoval z mezikruží Daniel Indrák, kterému k otevření skóre pomohla šťastná teč bránícího hráče Jestřábů. Z dalších přesilovek už Zubři nic nevytěžili a v plném počtu se zpátky do tempa dostali hosté, kteří po velkou část prostředního dějství tahali za delší konec lana. V čase 35:04 se jim podařilo vyrovnat. Po prohraném buly měl příliš mnoho prostoru Tomáš Jáchym, který zasunul kotouč za ležícího Postavu.

Do třetí třetiny už si Prostějov převahu přenesl a ve 43. minutě získal vedení proměněnou přesilovkou. Od Veselého dostal na levý kruh nabito Zdeněk Doležal, jehož střela zapadla do skulinky mezi Postavovou paží a tyčí. Jestřábi byli sice dál ofenzívně aktivnější, Zubři se ale k šancím na srovnání dostali. Pouze do masky pálil Svoboda, únik zase neproměnil Hejcman. Prostějov v závěru zpečetil vítězství dvěma góly do prázdné branky, o které se postarali Vilém Burian a Petr Hašek.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme vstoupili dobře, první třetina byla z naší strany dobrá. Takhle jsme si to představovali, byli jsme spokojení. Ve druhé třetině jsme ale vypadli z tempa. Možná nám trochu docházely síly, nebo soupeř prostě převzal iniciativu. Trápíme se v přesilovkách, což se bohužel dnes potvrdilo. Sice jsme využili převahu pět na tři, ale hra pět na čtyři nás v podstatě vyváděla z tempa. Nevím, jak to zhodnotit, ale musíme na tom zatraceně zapracovat – zejména na vstupu a udržení prvního kotouče. Jsme na začátku, byť čas kvapí. V úterý prohlédneme video a nachystáme se na Frýdek.

Lukáš Majer (LHK Jestřábi Prostějov): Potřetí v sezoně jsme šli proti soupeři, který změnil trenéra. Mužstvo je pak vždycky nabuzené a hrát proti němu je nepříjemné. Po reprepauze jste navíc nervózní, jestli jste dobře trénovali a jak tým bude vypadat. Podle toho vypadala i první třetina, plus tady nebyli naši fanoušci, takže atmosféra na stadionu byla taková ponurá. Strašně jsme si to zkomplikovali obrovským množstvím vyloučených hráčů, nebyli jsme schopní dostat se do naší hry. Přerov jednu přesilovku využil, nicméně od poloviny zápasu jsme začali kontrolovat kotouč i hru. Drželi jsme se konceptu hry a ve třetí třetině jsme převahu potvrdili i gólově. Našli jsme cestu k vítězství proti těžkému soupeři.