Zubři si v sedmigólovém zápase poradili s rezervou Pardubic, na šestku ztrácí jen bod

C h r u d i m – Hokejisté Přerova zvítězili v 48. kole Chance ligy v Chrudimi nad B-týmem pardubického Dynama 4:3. Hanáci v úvodním dějství zásluhou branky Lukáše Chludila otevřeli skóre, po obratu Východočechů pak ještě před první přestávkou vyrovnal Daniel Indrák. V 44. minutě znovu poslal Zubry do vedení Joshua Mácha a v závěru navíc přidal pojistku Tomáš Pospíšil. Jeho jmenovec Kaut následně už pouze snížil. Přerov zaznamenal jedenáctou výhru v tomto kalendářním roce a na šestý Zlín ztrácí ze sedmého místa jediný bod.
48.kolo, sobota 17.2.2024
HC Dynamo Pardubice "B" - HC ZUBR Přerov
3:4
(2:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Rákos (Herčík), 16. Urban (Herčík), 59. Kaut (Zdráhal, Nedbal) – 5. Chludil (Krisl, Adámek), 16. Indrák (Krisl, Ministr), 44. Mácha (Březina, Němec), 58. Pospíšil (Hejcman, Chludil). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Jindra, Maštalíř. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 383. Střely na branku: 26:15. Zblokované střely: 3:1. Vhazování: 24:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.
Honzík – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Chabada, Tvrdík, Voženílek, Kubíček – Hrníčko, Kaut, Rohlík – Pochobradský, Mikyska, Urban – Žálčík, Rákos, Herčík – Zeman, Rouha, Lichtag
Postava – Kudělka, Němec, Černý, Chroboček, Cubo, Krisl, Adámek – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Dobša, Zembol, Goiš

Úvodní šance vzešla od Pardubic, když se před Postavou objevil zcela volný Zeman, ale brankář Zubrů kotouč vypíchl do bezpečí. Nedlouho poté zahrozil i Přerov a hned z toho byl gól. Střelu Adámka totiž šikovně tečoval mimo Honzíkův dosah Lukáš Chludil. V desáté minutě mohli modrožlutí svůj náskok zvýraznit, když Březina v rychlém útoku našel Němce, ten ale kotouč mezi betony neprocedil.

Místo toho přišlo šťastné vyrovnání. Po Herčíkově střele se puk odrazil od brankáře k Danielu Rákosovi a ten zakončil k tyči. Zakrátko domácí těžili ze své přesilovky a bylo to 2:1. Herčík tentokrát nabil Tomáši Urbanovi, který z hranice kruhu zacílil přesně. Radost Pardubic ale za 25 vteřin vyprchala, i Zubři totiž zapsali šťastnou trefu. Krisl nastřelil Hrníčkovu hůl, od které se puk odrazil k Danielu Indrákovi a ten ze vzduchu srovnal.

Ve druhé třetině se taktovky chopila pardubická rezerva. Nejprve to střelou těsně vedle zkoušel agilní Herčík, pak zase ranou do betonu Rohlík. Přerované se dostali z nesnází díky přesilovce, ve které po Černého střele vznikl před Honzíkem závar, jenže nikdo ze Zubrů kotouč nedorazil.

Poté bylo opět nebezpečnější Dynamo, ale ztroskotávalo na výborném Postavovi. Ten se v polovině zápasu blýskl skvělým zákrokem lapačkou, když ránu Nedbala tečoval Lichtag. Se stavem 2:2 v prostředním dějství nijak nepohnulo ani nebezpečné nahození Chabady či prudká střela Urbana, kterou Postava vyrazil.

Krátce po začátku třetí části už se ale skóre dalo do pohybu. A slavili Zubři! Němec nahodil do pásma, puk se dostal k Březinovi, který orazítkoval Honzíkův beton, od nějž se odrazil do míst, kde operoval Joshua Mácha a ten pohodlně trefil odkrytou klec. Dynamo hned vzápětí vyvinulo útočnou snahu, ale Postava držel těsný náskok. Nepřišel si na něj jak Žálčík, tak i Voženílek.

Poslední minuty byly ještě dramatické. Zubři se nejprve dostali do vedení o dva góly, když bleskové přečíslení Hejcmana s Tomášem Pospíšilem zakončil druhý jmenovaný k tyči. Rychle ovšem bylo sníženo, naději na bodový zisk pro Pardubice ještě tečí Zdráhalovy střely vykřesal Tomáš Kaut. Při power-play domácích už ale Přerov těsný náskok uhájil a odvezl tak z Chrudimi všechny tři body.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Měli jsme velmi dobrou první třetinu. Předváděli jsme dobrý pohyb a na soupeře jsme byli dobře nachystaní. Druhé třetiny nám trošku nejdou, je to v nich pro nás takové zakleté. Ve třetí části jsme se ale zase vrátili k perfektnímu výkonu. Soupeři jsme nepustili moc šancí na to, aby nás pozlobil. Za stavu 4:2 jsme si mysleli, že už si to pohlídáme, nicméně přišlo ještě zdramatizování. Člověk samozřejmě potřebuje i trochu štěstí, ale celkově jsme podali velmi dobrý, koncentrovaný výkon.