Zubři podruhé v přípravě zvítězili, na ledě znojemského nováčka rozhodl Pechanec

Z n o j m o – Hokejisté Přerova ve čtvrtém přípravném utkání zvítězili na ledě Znojma 4:3 po prodloužení. Zubři se v první třetině díky trefám Ondřeje Cuba a testovaného Lukáše Chludila dostali do dvoubrankového vedení. Domácí si ve druhé části pomohli přesilovkami, ve kterých srovnal dvougólový Dominik Sklenář. Během posledního dějství skórovali přerovský David Březina a opět v početní převaze znojemský Jan Hruška. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém Hanákům zařídil výhru Antonín Pechanec.
přát., čtvrtek 24.8.2023
HC LERAM Orli Znojmo - HC ZUBR Přerov
3:4p
(0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Sklenář (Hruška), 25. Sklenář (T. Svoboda, Šťovíček), 54. Hruška – 14. Cubo, 19. Chludil (Krisl, Jan Svoboda), 44. Březina (Němec, Doležal), 62. Pechanec (Hejcman, Tomi). Rozhodčí: Barek, Skopal – Hájková, Zídek. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 824. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Groh – Bartko, Mareš, Tejnor, Stránský, Jenáček, Fajmon, Remta – T. Svoboda, Hruška, Sklenář, Kučera, Šťovíček, L. Adámek, Karlsson, Matuš, Beránek, Sedláček, Pigl, Masař
Postava – Kudělka, Černý, Krisl, Chroboček, J. Adámek, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Hejcman, Goiš – Chludil, Nemec, Jan Svoboda – Dobša, Stuchlík, Zembol

Oba týmy v úvodu zápasu nevyužily přesilovku. Skóre otevřel v čase 13:19 Přerov, Ondřej Cubo se zbavil domácích obránců a zamířil přesně nad beton brankáře Groha. Pro dvacetiletého zadáka šlo o první trefu po příchodu k Zubrům. Zároveň se stal prvním bekem, jenž se za ně prosadil v přípravném období.

Vedení hostů zvýšil v závěru první třetiny Lukáš Chludil, kterého Hanáci testují. Zlínský odchovanec tečoval do sítě střelu kapitána Přerova Krisla. Dvougólový náskok Zubrů vydržel jen do začátku druhého dějství. Ve 21. minutě prostřelil Postavu nad lapačku Dominik Sklenář a potrestal faul Černého.

Stejný hráč využil také další početní převahu, již Znojmo hrálo po nedovoleném zákroku Kudělky. Sklenář tak dovršil tlak Orlů v útočném pásmu. Na další branku se čekalo až do úvodu poslední dvacetiminutovky. To Němcům pokus od modré čáry usměrnil za Groha David Březina a vrátil Přerovu vedení.

Znojmo si ale znovu pomohlo přesilovkou, tentokrát dvojnásobnou. Při vyloučeních Zembola a Tomiho se puku zmocnil Jan Hruška, který tvrdou střelou překonal Postavu. Zápas muselo rozhodnout prodloužení, které v čase 61:21 ukončil Antonín Pechanec. Zkušený centr dostal od Hejcmana kotouč mezi kruhy a kličkou vyzrál na domácího brankáře.

Tomáš Jakeš (HC LERAM Orli Znojmo): Další poučný zápas a pohled na ligu. Škoda, že jsme ho nedokázali dotáhnout až do vítězného konce. Hrálo se hodně do těla. Osobní souboje byly víc než v ostatních zápasech. Menší komplikace byla odstoupení Lukáše Adámka. Naštěstí to není nic vážného a počítáme s ním do další přípravy. Dali jsme góly v přesilovkách, za to musíme kluky pochválit. Byly tam i nějaké chyby, ale pořád jsme v přípravě a budeme to pilovat. Někteří kluci stále bojují o místo v sestavě a zápasy se soupeři z ligy jsou pro nás to nejlepší.

Čeká nás pár dní volna a následně další tvrdá práce, protože začátek sezóny se blíží a nechceme nic podcenit.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to hodně ofenzivní a rychlý hokej z obou stran. V první třetině jsme se dokázali dostat do vedení. Následně měli domácí velmi dobré přesilové hry, díky kterým zápas vyrovnali. Nám se povedla útočná akce v prodloužení a vrátili jsme si zápas na naši stranu. Je to pro nás důležitá příprava, protože Znojmo je nový tým v lize. Nasbírali jsme cenné zkušenosti, ze kterých si můžeme udělat představu, jak Znojmo bude hrát. Jsme rádi, že Znojmo dokázalo postoupit, protože se svojí historií určitě patří do této soutěže.