Zubři doma vynulovali Litoměřice, Postava vychytal první čisté konto v sezoně

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v osmém kole Chance ligy doma Litoměřice 3:0. Zubři sice v úvodu zápasu nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, v klasické početní výhodě ale pak skóroval Vojtěch Tomi. Ve druhé třetině zvýšil vedení Hanáků premiérovým prvoligovým gólem Patrik Tarnoczy, v závěru ještě pečetil vítězství do prázdné brány Jakub Svoboda. Přerov navázal na sobotní výhru v Kravařích nad Porubou a uspěl podruhé v řadě. Brankář Michal Postava si připsal 31 zákroků a blýskl se první nulou v aktuálním soutěžním ročníku.
8.kolo, středa 4.10.2023
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Tomi (Hejcman), 30. Tarnoczy (Krisl), 59. Jakub Svoboda (Březina). Rozhodčí: Rapák, Šudoma – Hanzlík, Tvrdý. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 751. Střely na branku: 36:31. Zblokované střely: 4:10. Vhazování: 38:35. Průběh utkání: 3:0.
Postava – Zeleňák, Černý, Krisl, Chroboček, Kudělka, Adámek, Cubo – Březina, Pechanec, Jakub Svoboda – Nemec, Hejcman, Doležal – Tomi, Indrák, Jan Svoboda – Tarnoczy, Chludil, Dobša
Cichoň – Kroupa, Krutil, Husák, Strejček, Aubrecht, Tomek, Pavlák – Guman, Jícha, Korkiakoski – Sihvonen, Kuťák, Ton – P. Svoboda, Costa, Kordule – Hrabík, Vitouch, Cikhart

Hned zkraje zápasu se Litoměřice potýkaly s nedisciplinovaností a musely se bránit ve třech. Domácím však hra v přesile vůbec nevycházela a nevymysleli nic převratného. Postava ani Cichoň neměli mnoho práce, jelikož hráči v poli vzájemně hlídali soupeřův kombinační hokej, a tak byly na Hané k vidění spíše individuální pokusy. Při vyloučení Korkiakoskiho Chroboček orazítkoval horní tyč, po chvíli měl zase šanci Kuťák. Hrálo se ale dál bez branek, až do 18. minuty. Další špatně sehranou přesilovku totiž před vypršením zachránil Vojtěch Tomi, který střílel z první mezi betony.

Druhá třetina nabídla zajímavější hokej. Vstoupili do ní výrazně lépe hosté, kteří rázem předváděli jinou a ofenzívně aktivní hru. Velkou šanci měl Costa, Postava jej ale zblízka vychytal. Po několika minutách hry měli k brance blíže Litoměřice, byl to ale Přerov, který z minima vytěžil maximum. Chybné rozestavení a rozehrávku potrestali Zubři na útočné modré, odkud se puk dostal ke zcela volnému Patriku Tarnoczymu. Ten z mezikruží oslavil první trefu v Chance lize.

Na Postavu se poté neúspěšně řítil Přemysl Svoboda a s gólovkami přišli také Hanáci. Litoměřická defenzíva musela hasit nebezpečnou dorážku po Tarnoczyho ráně, poté se až před branku dostal Jakub Svoboda, a nakonec ještě po chybě Cichoně hrozil Hejcman. Do druhé sirény už ale další branky nepřibyly.

Úvod třetího dějství patřil spíše Přerovu, zajímavých momentů ale ubylo. Hosté nedokázali naložit s první kompletní přesilovkou, ve 48. minutě si naopak připsali už šesté vyloučení. A disciplína jim výrazně zkomplikovala celé utkání. Ve zbytečné roztržce s Březinou totiž neudržel nervy Husák, který v závěru třetí třetiny Litoměřice oslabil na čtyři minuty. To Stadionu zabránilo v závěrečném tlaku, kterému nepomohla ani hra bez brankáře. Chybu Severočechů ve středním pásmu totiž potrestal Jakub Svoboda.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Bylo to velice dobré utkání ve vysokém tempu. Škoda, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři. Ne, že by byla špatně sehraná, ale zakončení nebylo tak důrazné. Potom se nám však podařilo využít další přesilovku. Ve druhé třetině byl potom soupeř aktivnější. Má dobré hráče na puku a v obranném pásmu nám dělal problémy. Nicméně jsme to ustáli, paradoxně jsme si ve druhé části vytvořili i výrazné gólovky, třeba po chybné hostující rozehrávce. Třetí část už byla zase z naší strany solidní, měli jsme tam šance. Jsme rádi, domácí prostředí musíme využívat. Teď bude potřeba to potvrdit v sobotu proti Pardubicím.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Do utkání jsme nevstoupili dobře, první třetina byla úplně jiná, než jsme si představovali. Ve druhé a třetí třetině jsme měli lepší pohyb a nasazení, zjednodušili jsme hru. Tlak do brány byl ale malý, soupeř si nebezpečné prostory dobře pohlídal. Když to strhnu, domácí vyhráli zaslouženě, protože jsme je pořádně ani neohrozili.