Vyrovnání tři sekundy před koncem a otočka v prodloužení. Zubři konečně porazili Zlín

Z l í n – Hokejisté Přerova ve 12. kole Chance ligy otočili zápas na ledě Zlína a zvítězili 4:3 po prodloužení. Zubrům se dvakrát podařilo vyrovnat v závěru základní hrací doby. Nejprve využil přesilovku kapitán Jiří Krisl a na bleskovou odpověď ex-přerovského Jana Süsse pak v čase 59:57 zareagoval druhou trefou Daniel Indrák. Prodloužení rozhodl po necelé půlminutě sedmou brankou v aktuální sezoně nejproduktivnější hráč Hanáků David Březina. Přerov porazil Berany v soutěžním duelu poprvé od jejich sestupu z extraligy.
12.kolo, sobota 14.10.2023
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
3:4p
(0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Pospíšil (Süss, Werbik), 36. Salmio (Suhrada, Paukku), 59. Süss (Kindl) – 24. Indrák (Březina), 59. Krisl (Pechanec, Chroboček), 60. Indrák (Zeleňák, Pechanec), 61. Březina (Pechanec, Zeleňák). Rozhodčí: Mejzlík, Šudoma – Peluha, Vašíček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3413. Střely na branku: 30:37. Zblokované střely: 16:19. Vhazování: 36:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
Huf – Salonen, Hrbas, Suhrada, Čáp, Talafa, Zbořil – Salmio, Werbik, Lang – Šlahař, Kindl, Paukku – Süss, Gago, Pospíšil – Köhler, Sedláček, Novák
Lukeš – Zeleňák, Černý, Krisl, Chroboček, Kudělka, Adámek, Cubo – Březina, Pechanec, Indrák – Goiš, Hejcman, Jan Svoboda – Tomi, Chludil, Mácha – Tarnoczy, Ministr, Hradil

Hosté začali aktivním napadáním. Při tlaku čtvrtého útoku střílel blízka nad branku Tarnoczy. Také Berani dokázali Zubry zamknout v obranném pásmu. Šlahařovu dorážku zastavil betonem Lukeš chytající premiérový zápas za Přerov v této sezoně.

Hanáci si jako první zahráli přesilovku, největší šanci v ní ale měli domácí. Střelu Gaga vyrazil Lukeš, Köhler ve snaze o dorážku na puk nedosáhl. Do oblouku brány pak mířil Chroboček a velkou šanci Süsse z těsné blízkosti skvěle zlikvidovala posila Zubrů z Komety Brno.

Přerov vstoupil do druhé třetiny aktivněji. Chroboček trefil padajícího Hufa do betonu a dorážející Hejcman minul odkrytou bránu. Hosté se prosadili ve 24. minutě. Nabídku Březiny mezi nohama bránícího Čápa usměrnil do sítě Daniel Indrák.

Zlín vyrovnal v polovině zápasu. Süssův pokus po teči Pospíšila prošel mezi Lukešovými betony a skončil na tyči. Dojíždějící Tomáš Pospíšil ho vzápětí dorazil do volné části branky. Obrat dokonal ve 36. minutě Mikko Salmio. Lukeš měl zakrytý výhled a finský útočník ve službách Beranů zakončil pod horní tyč. Odpověděl se snažil Tomi, ale Huf dokázal zasáhnout ramenem.

V obrovské šanci na vyrovnání se zkraje třetího dějství ocitl Chroboček, prázdnou branku však z levé strany přestřelil. Volný puk poté získal Adámek, střílel ale pouze do připraveného Hufa. Zubři se jinak proti zlínské obraně prosazovali těžko. Na druhé straně zahrozil před Lukešem Gago.

V závěru utkání dostali Hanáci možnost přesilovky a devět sekund před návratem vyloučeného Werbika ji využili. Pechanec přihrál na hranici pravého kruhu, odkud Hufa z první překonal Jiří Krisl. Zlín se ale za 40 sekund vrátil do vedení. Do Kindlovy střely vložil hůl Jan Süss a Lukešovi kotouč propadl do brány.

Přerov se nevzdal a zkusil risk bez brankáře. Ten mu nakonec vyšel. Tři sekundy před třetí sirénou tečoval Zeleňákovu ránu od modré čáry za Hufova záda Daniel Indrák a druhým gólem poslal zápas do prodloužení.

To trvalo pouze 27 sekund. Pak Zubrům zařídil dva body a konečně soutěžní výhru nad Zlínem ranou o horní tyč David Březina. Nejproduktivnější přerovský hráč se prosadil posedmé v probíhající sezoně Chance ligy. Celkově získal svůj jedenáctý kanadský bod.

Miloš Říha mladší (Berani Zlín): Chtěli jsme uspět a získat tři body. Zápas jsme museli otáčet, což bylo velmi těžké, soupeř byl urputný. Přesto se nám to podařilo. Bohužel jsme nedali pojišťovací gól na 3:1, šance jsme na to ve třetí třetině měli. Co se týče závěru, takový zápas bychom měli uhrát do vítězství.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Všechny kluky musím pochválit, jak k zápasu přistoupili. Utkání bylo velice vyrovnané, oba týmy měly šance i dobré brankáře. Ve třetí třetině jsme do toho šli víc, abychom vyrovnali. Vytvořili jsme si pár příležitostí, ale využít se nám je nepodařilo. Pak jsme vyrovnali v přesilovce, což bylo výborné. Zápas měl ještě divokou zápletku, ale se šťastným koncem pro nás. Tým podal úplně jiný výkon, než ve středu doma. Jsme velmi rádi, že jsme si napravili reputaci a získali dva body.