Tohle se nepovedlo: Zubři na úvod čtvrtfinále play-off podlehli Vsetínu o osm branek

V s e t í n – Hokejisté Přerova v prvním zápase čtvrtfinále play-off Chance ligy nestačili na Vsetín vysoko 0:8. Zubři v první dvacetiminutovce nabrali dvougólovou ztrátu, ve druhé třetině pak inkasovali čtyřikrát a v poslední části zase dvakrát. Druhý duel série, která se hraje na tři vítězství, je čeká v neděli znovu na Lapači.
ČF1, sobota 9.3.2024
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
8:0
(2:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Matějček (Rob, Jonák), 12. Ondračka (Hořanský, Teper), 25. Hryciow (Holec, Berzinš), 26. Machala (Vaňo), 32. Rob (Smetana, Matějček), 40. Machala (Vaňo, Staněk), 43. Matějček (Jenáček, Jonák), 54. Rob (Matějček, Teper). Rozhodčí: Barek, Zavřel – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3510. Střely na branku: 33:22. Zblokované střely: 8:8. Vhazování: 34:31. Průběh utkání: 8:0. Stav série: 1:0.
Žukov – Jenáček, Smetana, Teper, Staněk, Hryciow, Ondračka, Larsen – Rob, Matějček, Jonák – Hrňa, Berzinš, Holec – Bláha, Kern, Hořanský – Vaňo, Dědek, Machala
Postava (26. Piták) – Krisl, Černý, Zeleňák, Chroboček, Němec, Kudělka, Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Pospíšil, Nemec, Chludil – Dobša, Zembol, Ministr – Mácha, Pšurný, Doležal

Přerov v první třetině nevyužil dvě přesilovky a domácí během dvanácté minuty v rozmezí 37 sekund vsítili dvě branky. Nejprve Robovo nahození usměrnil do sítě Štěpán Matějček, poté z hranice levého kruhu zamířil pod horní tyč Tom Ondračka.

Zkraje druhé části Zubři neproměnili přečíslení dvou proti jednomu, snížit se nepodařilo ani Březinovi, který si před branku najel z pravého křídla. Vsetín přidal v 25. minutě třetí gól: po Holcově přihrávce do druhé vlny se nad Postavovu lapačku trefil Michal Hryciow. Za necelou minutu se navíc bekhendem k levé tyči prosadil Ondřej Machala a Postavu v přerovské bráně nahradil Piták.

Korigovat mohl z přečíslení Zembol, Žukov si ale s jeho příklepem poradil. Na druhé straně udeřil Luboš Rob, jehož střela Pitákovi propadla mezi betony za brankovou čáru. Na konci prostředního dějství Valaši odskočili už do šestigólového vedení, Ondřej Machala si najel na Vaňovu přihrávku před branku a poslal puk do levého horního rohu.

V 43. minutě Vsetín skóroval také z přesilovky, z dorážky rozvlnil síť za Pitákem Štěpán Matějček a připsal si druhou trefu v zápase. V čase 53:40 jej napodobil Luboš Rob, jenž se nemýlil z mezikruží a stanovil konečný stav duelu.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Chtěli jsme uhrát dobrý výsledek, což se nám povedlo a to vítězství se počítá. Série play-off jsou vždycky důležité v tom, že získáte bod. Je jedno, jestli vyhrajete 1:0 nebo 8:0, vždycky se to může otočit. Za výsledek jsme s pokorou rádi. Musím potvrdit, že Přerov měl první třetinu velmi dobrý pohyb. V tu chvíli jsme využili to, co jsme měli. Hlavně bylo důležité, že jsme udrželi oslabení a neinkasovali jsme. Pro zápas to bylo pravděpodobně rozhodující. Připravíme se na zítra, do utkání zase půjdeme s pokorou.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Začali jsme skvěle. Měli jsme dobrý pohyb a puk na hokejce. Díky pohybu jsme dostali přesilovky, ty nás ale dlouhodobě trápí, takže jsme je nevyužili. Domácí ukázali kvalitu v zakončení a po první třetině jsme prohrávali 0:2. Druhou třetinu jsme zase začali dobře, jenomže nám tam napadaly branky a pak už se to „dohrávalo“. Hráče jsme nabádali, aby dělali pořád stejné věci, protože se nám ta hra líbila a nevadila nám. Bohužel jsme nezvládali brejky soupeře. První zápas je pryč, soustředíme se na druhý.