Pšurný se při návratu k Zubrům blýskl bilancí 2+1. Přerovu pomohl k obratu proti Třebíči

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve 39. kole Chance ligy otočili zápas s Třebíčí a zvítězili 4:2. Hanákům prospěl návrat Romana Pšurného, který předtím působil ve slovenské Skalici. Zkušený centr nejprve na začátku třetí třetiny vyrovnal na průběžných 1:1 z trestného střílení, poté přihrál na další vyrovnávací branku Danielu Indrákovi a nakonec vsítil rozhodující gól celého utkání. Přerovskou výhru ještě v závěru pečetil do prázdné brány Vojtěch Lednický. Zubři si s Horáckou Slavií poradili poprvé v této sezoně.
39.kolo, středa 17.1.2024
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
4:2
(0:0, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 41. Pšurný (TS), 51. Indrák (Pšurný, Cubo), 55. Pšurný (Ministr), 60. Lednický (Krisl) – 24. Dočekal (Psota), 48. Psota (Bittner, Dočekal). Rozhodčí: Skopal, Veselý – Kráľ, Otáhal. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 767. Střely na branku: 25:23. Zblokované střely: 0:0. Vhazování: 42:18. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 4:2.
Postava – Kudělka, Adámek, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Lednický, Pechanec, Dobša – Pospíšil, Hejcman, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Hradil, Nemec, Goiš
Jekel – Baláž, Bořuta, Furch, Štebih, Vodička, Poizl, Kříž – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, Vodný, Ondráček – Frömel, Malý, Matyáš Svoboda – Michalčuk, Kučera, Matěj Svoboda

V úvodních minutách měli více ze hry hosté, kteří do zápasu naskočili v patřičném tempu. Rozhozená přerovská obrana jim nabídla už po třech minutách sérii tutovek, ze kterých hned dvakrát hrozil Dočekal, Postava ale Zubry na začátek duelu tradičně skvěle podržel. V sedmé minutě byl v potížích zase Jekel, když Ministr přichystal šanci pro Pšurného, respektive Indráka. Bližší tyč proti nim uzavřel. Přerov se po prvotním otrkání dostával do hry dobrým forčekingem, ze kterého vyplynula tyčka Hejcmana, nebo i přesilovka, ve které měl gól na hokejce opět Pšurný. Bekhendem trefil Jekela do masky.

Do druhého dějství si Hanáci přenesli 97 sekund v početní výhodě, tu ale nezužitkovali. Třebíč byla v první půlce druhé třetiny aktivnější a zásluhou Martina Dočekala šla do vedení. Psota zabrzdil domácí rozehrávku, předal puk právě Dočekalovi a ten po rychlém driblinku a nechytatelném zakončení na bližší šibenici bekhendem otevřel skóre. V polovině duelu mohli Zubři srovnat. Indrákovu střelu vyrazil Jekel pouze k Pšurnému, tomu ale puk před odkrytou brankou přeskočil hokejku. Ani jeden celek toho k dispozici neměl mnoho, do třetí třetiny však mohli jít povzbuzení díky dvojici dobře ubráněných oslabení domácí.

Ti se na startu třetího dějství dočkali srovnání. Lednický obral Dočekala a v následném úniku vybojoval trestné střílení. Při něm oslavil gólem svůj návrat do Přerova Roman Pšurný, když Jekela překonal mezi betony. Zubři si poté nepomohli přesilovkou a ve 48. minutě opět prohrávali. Z nenápadné akce se dostal k dorážce u odkryté tyče Matěj Psota. Domácí však brzy opět srovnali. Kudělka vybídl do přečíslení Pšurného a ten přesnou přihrávkou našel zakončujícího Daniela Indráka.

Pro Romana Pšurného šlo o návrat jako hrom, v 55. minutě se totiž podepsal i pod třetí branku. Napadáním vybojoval kotouč spolu s Ministrem, od kterého dostal skvělou přihrávku a střelou z prvního doteku dokončil obrat. Burácející ochozy v samotném závěru potěšila ještě trefa Vojtěcha Lednického do prázdné branky, a Zubři tak poprvé sezoně skolili Třebíč.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): První třetina byla dobrá, mohli jsme tam dobře odstartovat. Vypracovali jsme si v ní i gólové šance, ale bohužel se nám je pořád nedaří proměňovat. Pak nás trochu opařil inkasovaný gól a během druhé třetiny jsme se z toho dostávali. Před třetí třetinou jsme se domluvili, že budeme soupeře více dohrávat a velmi nám to pomohlo ve hře. Měli jsme energii, dostávali jsme se do šancí a zaplaťpánbůh jsme je proměnili. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Přijeli jsme na soupeře, který se po slabším období zvedl pod novým trenérem a v posledních zápasech vyhrával. V první třetině jsme měli problém s jeho forčekingem. Prohrávali jsme souboje, dvakrát jsme to hodili do slotu a domácí měli dvě gólovky. Pak jsme si k tomu něco řekli a druhou třetinu už to bylo lepší. Lépe jsme se dostávali z obranného pásma, dali jsme gól po individuální akci. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme být zodpovědní. Jenže hned ve třicáté vteřině se nám zodpovědnost vytratila. Kličkujeme na modré čáře a pustíme soupeře do samostatného nájezdu. Následoval faul, trestné střílení a bylo vyrovnáno. Deset minut před koncem jsme se potom vrátili do vedení, ale stejně jsme si toho nevážili. Hráli jsme riskantně, hloupě, nezodpovědně. Asi jsme neměli dostatečný respekt k soupeři a ten nás za to zaslouženě potrestal.