Přerované podlehli pardubické rezervě, o výsledku zápasu rozhodla druhá třetina

C h r u d i m – Hokejisté Přerova ve 22. kole Chance ligy nestačili v Chrudimi na rezervu Pardubic 1:4 a prohráli pátý soutěžní duel v řadě. Zubrům se během první třetiny podařilo rychle odpovědět na úvodní gól Dynama, přesilovku využil Tomáš Doležal. V prostřední části se však Východočeši prosadili ze tří různých herních situací. Nejprve udeřili při hře pět na pět, poté v početní výhodě a nakonec při vlastním oslabení. Tím skóre překlopili na svou stranu a Hanákům se v tabulce přiblížili na jediný bod.
22.kolo, sobota 18.11.2023
HC Dynamo Pardubice "B" - HC ZUBR Přerov
4:1
(1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Pochobradský (Nedbal, Švec), 26. Nedbal (Rákos), 29. Urban (Zdráhal, Mikyska), 31. Kaut (Lichtag, Hrádek) – 15. Doležal (Černý, Hejcman). Rozhodčí: Jechoutek, Wagner – Juránek, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 422. Střely na branku: 37:35. Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 30:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Honzík – Hrádek, Zdráhal, Nedbal, Ševc, Tvrdík, Voženílek – Rohlík, Rákos, Hrníčko – Pochobradský, Mikyska, Urban – Žálčík, Kaut, Herčík – Lichtag, Zeman, Rouha
Lukeš – Kudělka, Černý, Krisl, Chroboček, Adámek, Němec, Cubo – Březina, Pechanec, Indrák – Jakub Svoboda, Vlach, Doležal – Tomi, Hejcman, Nemec – Ministr, Chludil, Goiš

Utkání na chrudimském ledě začalo svižně a rušno bylo už v první minutě na obou stranách. Díky vyloučení Indráka se mírně aktivnějším celkem staly Pardubice, Zubři se ale na soupeře brzy herně dotáhli. Ve 12. minutě nachystal Žálčík velkou šanci pro Kauta, domácí ale Lukeše překonali až o chvíli později. Nedbalovo nahození od modré čáry protečoval do branky Michal Pochobradský. Vedení však červenobílým vydrželo jen 39 sekund. V přesilovce totiž dostal nabito na pravý kruh Tomáš Doležal a ten srovnal ranou pod horní tyč.

Vysoké tempo a plynulá hra bez častých přerušení se přenesly také do druhého dějství. V něm však byli výrazně nebezpečnější domácí, kteří šli ve 26. minutě zpět do zaslouženého vedení. V rychlém brejku nastavil do přihrávky Rákose hokejku Karel Nedbal a zblízka překonal Lukeše. O tři minuty později pak Zubři nezvládli oslabení a prohrávali 1:3. Ze stejného místa jako Doležal se prosadil zápěstím Tomáš Urban. Početní výhoda se nabídla také Hanákům, ti však podruhé v tomto týdnu ve vlastní přesile inkasovali. Z útočného pásma jim utekli Jakub Lichtag s Tomášem Kautem.

Přerov své šance nevyužíval a do třetí třetiny vstoupil za stavu 1:4. V ní se však nijak nakopnout nedokázal, přičemž čas neúprosně a doslova „běžel“ proti němu. Během sedm minut trvající pasáže bez přerušení se Zubři nemohli dostat do tlaku a nijak jim v tom nepomohlo ani vyloučení Goiše. Herčík s Rohlíkem v něm mohli definitivně rozhodnout, Zubry ale podržel Lukeš. Zdramatizovat mohl závěr v následném úniku Chludil, Hanáci ale z východu Čech žádnou další trefu ani body nepřivezli.

Tomáš Jirků (HC Dynamo Pardubice B): Velká spokojenost za tři body. Nicméně první třetina z naší strany nebyla optimální a o přestávce jsme si k tomu museli něco říct. Kluci si to vzali k srdci, začali plnit věci, které jsme si řekli, a projevilo se to na naší hře. Zaslouženě jsme se dostali do vedení a za třetí třetinu ještě jednou posílám velkou pochvalu do kabiny, protože jsme ji odehráli jako zkušený mančaft a soupeře jsme víceméně k ničemu nepustili.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Bylo to velmi rychlé a vyrovnané utkání. Nabídlo gólové šance na obou stranách, naše produktivita je nicméně bohužel slabší. Rozhodly přesilové hry. Zlomil nás gól, který jsme dostali při vlastní přesilovce. Nezbývá nám, než se z toho otřepat a připravit se na další zápas.