Postava v prvním přípravném střetnutí vynuloval Zlín, Zubři zvítězili o tři góly

Z l í n – Hokejisté Přerova v prvním přípravném zápase porazili Zlín na jeho ledě 3:0. Skóre otevřel v přesilovce Darek Hejcman, vedení Zubrů poté navýšili v 15. minutě Daniel Indrák a ve 23. minutě Patrik Tarnoczy. Brankář Michal Postava si hned na úvod přátelských utkání připsal čisté konto. Hlavní trenér Hanáků Robert Svoboda zase zaznamenal první výhru proti svému bývalému klubu.
přát., čtvrtek 10.8.2023
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Hejcman (Černý, Tomi), 15. Indrák (Tarnoczy, Černý), 23. Tarnoczy (Dobša, Chroboček). Rozhodčí: Šiška, Škach – Blažek, Jurčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 0:3.
Huf – Suhrada, Riedl, Zavřel, Husa, Talafa, Burian, Nábělek – Schlekmann, Werbik, Sedláček – Lang, Sadovikov, Pilát – Čechmánek, Huhtela, Sedlák – Vaculík, Heš, Novák
Postava – Adámek, Černý, Hanák, Cubo, Holík, Chroboček, Bárta – Tomi, Hejcman, Hradil – Krupa, Indrák, Jan Svoboda – Dobša, Karafiát, Tarnoczy – Chludil, Nemec, Konečný

Domácí začali aktivněji a vynutili si první přesilovku. Ránu Fina Huhtely, který je ve Zlíně na zkoušce, Postava pokryl. Už při hře v pěti na obou stranách pak brankář Zubrů zastavil také pokus dalšího testovaného hráče Beranů Schlekmanna. Naopak Přerov početní výhodu bleskově využil. Po Černého přihrávce na levý kruh zamířil Darek Hejcman z první pod horní tyč.

Velkou šanci následně nevyužil Krupa, jehož testuje Přerov. V patnácté minutě zvýraznil náskok hostů Daniel Indrák, když mu kotouč po tvrdé střele Tarnoczyho spadl na nohu a odrazil se do sítě. Snížit se snažil Lang, jenž si najel mezi kruhy. Jeho zakončení se otřelo o tyč a letělo mimo přerovskou bránu. Na druhé straně zahrozil testovaný Konečný, Huf si vkleče poradil.

Zkraje druhé třetiny skórovali Zubři potřetí. Dobšovu střelu při přečíslení dvou proti jednomu Huf betonem vyrazil před sebe a dojíždějící Patrik Tarnoczy puk doklepl do branky. Do horního rohu poté zakončoval Černý, který zápas odehrál jako přerovský kapitán. Zlínský gólman kotouč ramenem vytěsnil před sebe.

Přerov mohl další branky přidat během čtyřminutové přesilovky. Vaculíkův faul vysokou holí na Holíka ale potrestat nedokázal. Karafiátova střela po kombinaci v útočném pásmu skončila na připraveném Hufovi.

Ve třetím dějství neuspěl dotírající Konečný ani najetý Adámek, který také patří mezi hráče na zkoušce u Zubrů. Deset minut před koncem normální hrací doby Zlín sevřel Přerovany v jejich obranném pásmu. Pilátovu střelu z pravé strany Postava zneškodnil betony, Husu od modré čáry vzápětí vychytal pohotovým švihem lapačkou. Čisté konto udržel i v závěru proti Schlekmannovi.

Miloš Říha mladší (Berani Zlín): V první třetině jsme jednoznačně selhali v koncovce, což utkání rozhodlo. Je to škoda, protože jinak jsme tam všechno plnili perfektně. Měli jsme asi dvacet střel a šest gólových šancí. Ve druhé třetině jsme vypadli z role, naše kvalita upadla. Bylo to asi únavou, tento týden jsme trénovali ještě víc než předtím. V kabině jsme si něco řekli a třetí třetina už byla zase lepší. Naše koncovka dnes ale byla mizerná, nemohli jsme se dostat ani na kontakt.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Pro oba týmy to byl první zápas v přípravě. My i Zlín zkoušíme kluky, kteří by mohli doplnit kádr. Začátek patřil domácím, šli do toho fest. Utkání mělo velmi solidní tempo, my jsme v něm byli produktivnější. Celkově šlo o velice dobrý zápas, který splnil to, co jsme od něj očekávali.