Paráda! Dorostenci na úvod předkola play-off zdolali Plzeň a mají postupový mečbol

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v úvodním duelu předkola play-off Extraligy dorostu doma Plzeň 2:1 a v sérii se ujali vedení 1:0 na zápasy. Zubři díky trefám Filipa Vlka z přesilovky a Filipa Koudely, po kterých pouze v početní výhodě snížil Matěj Tománek, získali dvě možnosti na ukončení série. O postup do čtvrtfinále budou bojovat v pátek na plzeňském ledě, kde se uskuteční i případné sobotní rozhodující utkání.
PP-O1, středa 13.3.2024
HC ZUBR Přerov - HC ŠKODA Plzeň
2:1
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Vlk (Koudela, Mozr), 55. Koudela (Vlk) – 55. Tománek (Fodor, Reisnecker). Rozhodčí: L. Janda, Šutara – Horák, Lainka. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 195. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Stav série: 1:0.
Šejba – Mozr, Pohanka, Pala, Cífka, Matyáš, Kočara – Vlk, Dobřecký, Koudela – Frnka, Švejcar, Mátl – Hilšer, Kurial, Miklas – Vyroubal
Houdek – Černý, Kocek, Mašek, Hanzlík, Kamas, Reisnecker – Tománek, Fehér, Maxa, Fodor, Slováček, Klatovský, Slačík, Bělík, Úbl

V první třetině jeli sami na bránu domácí Vlk a hostující Bělík, oba ale jen nechali vyniknout brankáře. Padající Houdek nepustil do sítě Vlkovo zakončení z forhendu, Šejba zase lapačkou reflexivně vytěsnil Bělíkův pokus pod horní tyč.

Zkraje druhé části přerovský gólman zastavil střelu najetého Úbla, poté si poradil také s ránou Klatovského. Na druhé straně získal kotouč před brankou Švejcar a indiány zachránila tyč. Na gól se čekalo do času 34:27, kdy po Koudelově přihrávce z otočky zblízka využil přesilovku Filip Vlk a poslal Zubry do vedení.

V úvodu třetího dějství zahodil velkou šanci na vyrovnání Fodor, který nepřehodil Šejbův levý beton. Deset minut před koncem pak neuspěl ani Fehér a udeřilo opět na druhé straně. Po Vlkově zadovce od mantinelu dotlačil puk za brankovou čáru Filip Koudela.

Z dvoubrankového náskoku se domácí těšili pouze půl minuty. Následně po pohledné plzeňské kombinaci překonal Šejbu střelou nad vyrážečku Matěj Tománek a potrestal Švejcarův nedovolený zákrok. Západočeši se ve zbytku utkání snažili dotáhnout i zbývající manko, nepomohla už jim však ani závěrečná bez brankáře.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Dlouho se hrálo bez branek. Drželi jsme se plánu a podařilo se nám dát důležitý první gól, což nám pomohlo dovést utkání do vítězného konce. Série je ale pořád otevřená, pojedeme do Plzně a porveme se o další bod.

Dušan Andrašovský (HC Škoda Plzeň): Nepovedlo se nám dostat se do zápasu, jak jsme chtěli. Větší energii a nasazení jsme měli až dvě minuty před koncem, kdy to bylo podle našich představ. Do té doby nebyl výkon úplně ideální. Zápas play-off se hraje srdcem, odvahou a bojovností, což jsme dneska nepředvedli.