Juniorka zvládla derby proti Olomouci, hanáckého rivala dostala v tabulce pod sebe

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v předehrávce 23. kola DHL extraligy juniorů doma Olomouc 5:2 a v tabulce si s ní prohodili umístění. Aktuálně jsou sedmí s jednobodovým náskokem právě na poslední kohouty. Hanácké derby Zubři rozhodli třemi brankami v poslední třetině, ve které se prosadili Radim Hradil a z přesilovek Adam Holík s Ondřejem Kolaříkem. Přerovský Bárta a olomoucký Smýkal duel nedohráli, po vzájemné bitce odešli předčasně do šaten s vyššími tresty.
23.kolo, středa 15.11.2023
HC ZUBR Přerov - HC Olomouc
5:2
(2:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Hlávka (Hradil), 16. Škňouřil (Billa), 45. Hradil (Buršík, Hlávka), 50. Holík (Billa, Kuchta), 56. Kolařík (Billa, Kuchta) – 12. Tomeček (Sedláček, Bošek), 35. Šotkovský (Tomeček). Rozhodčí: Blaha, Čech – Bubela, Tvrdý. Vyloučení: 4:7, navíc Bárta (Přerov) 5 minut + do konce utkání – Smýkal (Olomouc) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 149. Střely na branku: 51:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Žurek – Tomiga, Bárta, Škňouřil, Billa, Holík, Pekr, Janek – Hlávka, Hradil, Buršík – Kolařík, Hanák, Kuchta – Nášel, Halík, Švejda – Šindler, Šťastný, Martiňák
Žbánek – Kalman, Sedláček, Bohatý, Compel, Panáček, Šlahora, Vrána – Koudelný, Šotkovský, Tomeček – Smýkal, K. Drábek, Belan – Šulgan, Ruda, Bošek – Ungr, Neoral

Zubři poprvé udeřili v úvodu zápasu po buly v útočném pásmu. Hradil přetlačil soupeře a jeho nabídku usměrnil do branky Tadeáš Hlávka. Olomouc si pak zahrála dvě přesilovky a ve druhé srovnala. Na kraji pravého kruhu využil Žurkova zakrytého výhledu přesnou střelou Michal Tomeček.

Nejproduktivnější hráč kohoutů pak unikl sám na domácího brankáře, ten však jeho blafák zneškodnil a vzápětí si poradil také s šancí Šotkovského. Přerovu vrátil vedení po samostatné akci obránce Matěj Škňouřil. Ten nejprve zablokoval nahození od modré čáry, poté projel až před Žbánka a překonal jej pokusem nad lapačku.

Ve druhé části Zubři přežili několik závarů před svou bránou i možnost Belana. Sami třikrát trefili tyč olomoucké branky. Dvakrát do ní mířil Kuchta a jednou při přesilovce Halík. Ve 35. minutě hosté podruhé dotáhli jednogólovou ztrátu. Zakončení Ondřeje Šotkovského Žurkovi propadlo mezi betony až za brankovou čáru.

Přerov pokračoval v aktivní hře. Po přihrávce Hradila nepropálil Žbánka volný Buršík, v čase 44:24 si ale oba domácí útočníci role prohodili a Radim Hradil se z mezikruží nemýlil. Stejný hráč o chvíli později natřikrát zblízka nepřehodil beton olomouckého brankáře. Za bránou Žurka se zase poprali Bárta se Smýkalem a oba dostali trest na pět minut a do konce utkání.

Zubři si dvakrát pomohli početní výhodou. Při vyloučení Bohatého napálil kotouč z první do horního rohu branky Adam Holík a v 56. minutě potrestal Tomečkův přestupek dorážející Ondřej Kolařík. Snížit hostující ztrátu mohl Bohatý, jenže na pohotového Žurka nevyzrál. S koncem zápasu se do sebe ještě pustili Šťastný a Panáček, rozhodčí tentokrát oběma aktérům souboje udělili menší trest za hrubost.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Zápas jsme zvládli zaslouženě. Měli jsme více vyložených šancí, i když s výkonem jsme nebyli úplně spokojení. Potřebovali jsme ale po dlouhé době vyhrát, je to důležité pro psychiku týmu do dalších zápasů. Také jsme se odpoutali od posledního místa, což je pozitivní a povzbudivé do další práce.